Organizacje pozarządowe

image_pdfimage_print

Gmina Czernichów

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Czernichów
32-070 Czernichów 299
Prezes – Stanisław Wrona
Naczelnik – Mieczysław Kamiński
KRS: 0000134266

OSP Czułówek
Czułówek 97, 32-061 Rybna
Prezes – Andrzej Mach
Naczelnik – Władysław Siudek
KRS: 0000139126

OSP Dąbrowa Szlachecka
Dąbrowa Szlachecka 100, 32-070 Czernichów
Prezes – Zbigniew Guzik
Naczelnik – Stanisław Przebinda
KRS: 0000139655
http://osp.dabrowaszlachecka.pl/
osp@dabrowaszlachecka.pl

OSP Kamień
32-071 Kamień 345
Prezes – Kazimierz Paszcza
Naczelnik – Stanisław Wolarek
KRS: 0000060227

OSP Kłokoczyn
Kłokoczyn 57, 32-070 Czernichów

OSP Nowa Wieś Szlachecka
Nowa Wieś Szlachecka 1B, 32-060 Liszki
Prezes – Stanisław Fic
Naczelnik – Kazimierz Przebinda
KRS: 0000202833

OSP Przeginia Duchowna
Przeginia Duchowna 35, 32-061 Rybna
Prezes – Jan Gruca
Naczelnik – Stanisław Skalny
KRS: 0000389418

OSP Przeginia Narodowa
Przeginia Narodowa 65, 32-070 Czernichów
Prezes – Adam Zych
Naczelnik – Stanisław Kowal
KRS: 0000133045

OSP Rusocice
Rusocice 337, 32-071 Kamień
Prezes – Grzegorz Knapik
Naczelnik – Witold Wasilewski
KRS: 0000134260

OSP Rybna
32-061 Rybna 166
Prezes – Stanisław Strojek
Naczelnik – Zdzisław Frąc
KRS: 0000132779

OSP Wołowice
Wołowice 401, 32-070 Czernichów
Prezes – Marian Paszcza
Naczelnik – Franciszek Kucharz
KRS: 0000035037

OSP Zagacie
Zagacie 142, 32-070 Czernichów
Prezes – Tadeusz Brzęcki
Naczelnik – Mieczysław Dudzik
KRS: 0000136907

Organizacje inne

Fundacja im. Św. Brata Alberta w Radwanowicach – oddział w Czernichowie
32-070 Czernichów 1

Fundacja Kinia
32-070 Zagacie 113
Prezes: Wojciech Gdula

Gminne Forum Samorządowe w Czernichowie
31-072 Czernichów 2

Koło Gospodyń Wiejskich w Kamieniu
32-071 Kamień 17

Koło Gospodyń Wiejskich w Rusocicach
Rusocice 108, 32-071 Kamień

Stowarzyszenie Absolwentów Szkoły Rolniczej w Czernichowie
32-070 Czernichów  1
Prezes: Anna Mika
Tel. 12 270 20 16, 604 300 739
http://www.czernichow.edu.pl/viewpage.php?page_id=160
czernichow.edu@gmail.com

Stowarzyszenie Budowy Kanalizacji we wsi Zagacie
Zagacie 45, 32-070 Czernichów
Przewodniczący: Wiesław Gondek
Tel. 12 270 24 36

Stowarzyszenie Czernichów w Unii Europejskiej
32-070 Czernichów 195

Stowarzyszenie dla Rozwoju Wsi Zagacie
Zagacie 79, 32-070 Czernichów

Stowarzyszenie „Dobro Powraca”
32-070 Czernichów 204
Prezes: Roman Paweł Kudłek
Tel. 518 964 429, 606 685 451
http://dobro-powraca.pl/
dobropowraca.czernichow@op.pl

Stowarzyszenie Kobiet w Przegini Narodowej
Przeginia  Narodowa 100, 32-070 Czernichów
Przewodnicząca: Halina Wrona

Stowarzyszenie „Mała Ojczyzna”
32-061 Rybna 166

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Czernichów
32-070 Czernichów 26

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi im. Jana III Sobieskiego w Czułówku
Czułówek 85, 32-061 Rybna
Prezes: Leszek Romański
https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszenieczulowek

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi im. Juliana Tuwima w Kłokoczynie
Kłokoczyn 93, 32-070 Czernichów
Prezes: Krystyna Szulińska
Tel. 12 270 21 26
prezes.agro@vp.pl

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Kłokoczyn
Kłokoczyn 19, 32-070 Czernichów

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Wołowice
Wołowice 156, 32-070 Czernichów

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ikar”
32-070 Czernichów 27
Prezes: Stanisława Szczepaniak

Stowarzyszenie Pomocy Rottweilerom ROTT.PL
Rybna 493, 32-061 Rybna
https://pl-pl.facebook.com/ROTTPL

Stowarzyszenie Przyjaciół Przegini Duchownej
Przeginia Duchowna 35, 32-061 Rybna
Prezes: Zofia Grzywa
Tel. 12 270 29 47

Stowarzyszenie Rodziców Przy Szkole w Wołowicach
32-070 Wołowice 10

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
32-070 Wołowice 353
Przewodniczący: Marian Rospond

Stowarzyszenie Wokół Rybnej
Rybna 770, 32-061 Rybna

Towarzystwo Przyjaciół Kamienia
32-071 Kamień 1
http://www.tpk.czernichow.pl/
tpkam@poczta.fm

Towarzystwo Społeczne im. Franciszka Stefczyka
32-070 Czernichów 1
Tel. 12 270 20 16
stefczyk@free.ngo.pl

Organizacje sportowe

Gospodarstwo Szkolne Czernichów – Stajnia „Kopytko”
32-070 Czernichów 1
Tel. 12 270 25 29
http://koniewczernichowie.vilnet.pl/
czernichow@poczta.fm

Ludowy Klub Sportowy „Błękitni”
Czułówek 46, 32-061 Rybna
http://lksblekitniczulowek.futbolowo.pl/index.php
https://pl-pl.facebook.com/lksblekitniczulowek
lksblekitni1972@o2.pl

Ludowy Klub Sportowy „Nadwiślan”
Rusocice 37, 32-071 Kamień
Prezes: Andrzej Starowicz
Tel. 12 280 30 75, 602 733 976
www.lksnadwislan.pl
https://pl-pl.facebook.com/nadwislan

Ludowy Klub Sportowy „Piast”
Wołowice 103, 32-070 Czernichów
Prezes: Grzegorz Boroń
Tel. 504 613 771
www.piastwolowicetnb.pl
https://www.facebook.com/pages/Piast-Wo%C5%82owice/230289373675304

Ludowy Klub Sportowy „Sokół”
32-061 Rybna 261

Ludowy Klub Sportowy „Sparta” Przeginia Duchowna-Narodowa
Przeginia Narodowa 164, 32-070 Czernichów
Prezes: Marcin Sroka
Tel. 12 270 28 61, 886 628 121

Ludowy Klub Sportowy „Start”
32-071 Kamień 345
Tel. 12 280 35 47
http://lksstartkamien.futbolowo.pl/
https://pl-pl.facebook.com/lksstartkamien

Ludowy Klub Sportowy „Wisła”
Czernichów – stadion, 32-070 Czernichów
Tel. 12 280 23 43

Uczniowski Klub Sportowy „All Blacks-Czarni”
32-070 Czernichów 1
Tel. 12 270 20 16
http://www.czernichow.pl/all_blacks/
all.blacks.uks@gmail.com


Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Dobranowice
Dobranowice, 32-125 Wawrzeńczyce
Prezes – Grzegorz Flesiński
Naczelnik – Wojciech Guzik
KRS: 0000114944

OSP Igołomia-Zofipole
Igołomia 272, 32-126 Igołomia
Prezes – Henryk Bulanda
Naczelnik – Paweł Adamus
KRS: 0000150581

OSP Pobiednik Mały
Pobiednik Mały 46, 32-126 Igołomia
Prezes – Tadeusz Tacik
Naczelnik – Andrzej Migas
KRS: 0000135604

OSP Rudno Górne
Rudno Górne, 32-125 Wawrzeńczyce
Prezes – Jan Zapała
Naczelnik – Mieczysław Płaszewski
KRS: 0000476381

OSP Stręgoborzyce
Stręgoborzyce 77, 32-125 Wawrzeńczyce
Prezes – Konrad Szterleja
Naczelnik – Roman Jasonek
KRS: 0000136054

OSP Tropiszów
Tropiszów, 32-126 Igołomia
Prezes – Stanisław Wilkosz
Naczelnik – Tadeusz Bracha
KRS: 0000118684

OSP Wawrzeńczyce
32-125 Wawrzeńczyce 37
Prezes – Maciej Duda
Naczelnik –
http://osp-wawrzenczyce.pl/

OSP Złotniki
Złotniki 151, 32-125 Wawrzeńczyce
Prezes – Tomasz Skalski
Naczelnik – Piotr Jachimczyk
KRS: 0000413890
http://www.osp-zlotniki.pl/
ospzlotniki@op.pl

OSP Żydów
Żydów 41, 32-125 Wawrzeńczyce
Prezes – Wojciech Sieja
Naczelnik – Stanisław Migas
KRS: 0000145048

Organizacje inne

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”
Warsztat Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym
Pobiednik Mały 67, 32-125 Wawrzeńczyce
Tel. 12 287 30 52
http://www.ognisko.org.pl/
wtz.pobiednik@ognisko.org.pl

Gminne Koło Emerytów i Rencistów w Igołomi-Wawrzeńczycach
Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach
32-125 Wawrzeńczyce 160
Tel. 12 287 40 10
ckip@poczta.onet.pl

Igołomskie Stowarzyszenie Producentów Warzyw
32-125 Igołomia 59

Kółko Rolnicze w Odwiślu
Odwiśle 48 lub 79, 32-126 Igołomia

Stowarzyszenie Dobranowice Wczoraj-Dziś-Jutro
Dobranowice 68, 32-125 Wawrzeńczyce
Przewodnicząca: Maria Jagła

Stowarzyszenie Dom Ludowy
32-125 Wawrzeńczyce 160
Prezes: Wanda Musiał
Tel. 12 287 40 10

Stowarzyszenie Kobiet Koło Gospodyń Wiejskich
32-126 Igołomia 21
Przewodnicząca: Zuzanna Stawinoga
Tel. 509 189 910
stawinoga.z@poczta.fm

Stowarzyszenie Koło Przyjaciół Oświaty w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce
Tropiszów 184, 32-126 Igołomia
Prezes: Krzysztof Zawadzki

Stowarzyszenie Nasza Szkoła, Nasze Dzieci w Dobranowicach
Dobranowice 67, 32-125 Igołomia-Wawrzeńczyce
http://dobranowice.cba.pl/
spdobranowice@gmail.com

Stowarzyszenie Odnowa Wsi Wawrzeńczyce
32-125 Wawrzeńczyce 160
Prezes: Karolina Gruszczak
Tel. 12 287 40 10, 692 850 492
http://odnowawawrzenczyc.pl/
odnowa.wawrzenczyc@gmail.com

Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” Oddział Igołomia
Gminne Centrum Edukacji, Igołomia 252, 32-125 Wawrzeńczyce
redek75@interia.pl

Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” Oddział Wawrzeńczyce
Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach, Wawrzeńczyce 385, 32-125 Wawrzeńczyce
beatasonik@op.pl

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Tropiszów
Tropiszów 212, 32-126 Igołomia

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej
Stręgoborzyce, 32-125 Wawrzeńczyce

Organizacje sportowe

Aeroklub Krakowski
Lotnisko Pobiednik Wielki, 32-126 Igołomia
Prezes: Janusz Nowak
Tel. 12 287 04 70
http://www.aeroklubkrakowski.pl/
biuro@aeroklubkrakowski.pl

Klub Sportowy „Wawrzynianka”
Wawrzeńczyce 406, 32-125 Wawrzeńczyce
Prezes: Piotr Ćmak
Tel. 514 890 765
http://kswawrzynianka.futbolowo.pl/
wawrzynianka@gmail.com

Klub Sportowy „Wiarusy”
Igołomia 269, 32-126 Igołomia
Prezes: Paweł Żabicki
Tel. 12 287 34 25
http://www.wiarusy.eu/
wiarusy@gmail.com

Uczniowski Klub Sportowy „Dragon”
32-125 Wawrzeńczyce 385
Prezes: Daniel Mroziński
Tel. 12 287 41 41, 12 287 42 55
http://gcewawrzenczyce.pl/index.html
gcewawrzenczyce@poczta.onet.pl

Wiejski Klub Sportowy „Złotniczanka”
Złotniki – Dom Strażaka, 32-125 Złotniki
www.zlotniczanka.futbolowo.pl
Folti89@interia.pl


Gmina Iwanowice

Organizacje inne

Fundacja „Sapere et Gaudere”
Poskwitów 92, 32-095 Iwanowice
Prezes: Katarzyna Nogieć
Tel. 12 388 40 77

Iwanowickie Stowarzyszenie Edukacyjne
Poskwitów 92, 32-095 Iwanowice
Prezes: Małgorzata Płatek
Tel. 12 388 79 50, 388 79 51, 388 79 52
sp.poskwitow@interia.pl

Iwanowickie Stowarzyszenie Oświatowe w Iwanowicach Włościańskich
Iwanowice Włościańskie 98, 32-095 Iwanowice

Jurajskie Stowarzyszenie Gospodarcze Gminy Iwanowice
Iwanowice Włościańskie 99, 32-095 Iwanowice
Prezes: Marek Piekara
Tel. 12 388 40 03, 12 388 40 30
http://www.jsggi.pl/
sekretariat@iwanowice.pl

Jurajskie Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Iwanowicach Włościańskich
32-095 Iwanowice 99

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Oświatowych w Widomej
Widoma 51, 32-095 Iwanowice
Tel. 12 388 42 11
szkolawidoma@interia.pl

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Iwanowice
32-095 Iwanowice 63D
Prezes: Antoni Solecki
http://www.iwanowice.info/
stowarzyszenie@iwanowice.info
stowarzyszenie_iwanowice@interia.pl

Stowarzyszenie Oświatowe „Razem dla Szkoły” w Iwanowicach
32-095 Iwanowice Włościańskie 98
Tel. 12 388 40 14
iwanowicesz@wp.pl

Związek Monarchistów „Cracovia” Wielkie Księstwo Krakowskie
Iwanowice Włościańskie 98, 32-095 Iwanowice

Organizacje sportowe

Klub Sportowy „Strażak”
Sułkowice 46 a, 32-095 Iwanowice
Prezes: Adam Zgłobik
Tel. 504 453 893
http://strazak2006.futbolowo.pl/
danielzglobik@gmail.com

Ludowe Towarzystwo Sportowe „Novi”
Narama, 32-095 Iwanowice
Przewodniczący: Andrzej Tomczyk
Tel. 512 184 219, 509 066 012
http://ltsnovinarama.futbolowo.pl/
nuro7@o2.pl

Ludowy Klub Sportowy „Czarni 03”
Grzegorzowice 12, 32-095 Iwanowice
Prezes: Jakub Kozakowski
Tel. 798 750 124, 604 883 173, 604 898 918
http://czarni03.futbolowo.pl/
luki.life@interia.pl

Ludowy Klub Sportowy „Orzeł”
Biskupice 106, 32-095 Iwanowice
Prezes: Marek Piekara
Tel. 12 388 42 89, 12 387 36 20, 12 388 42 89, 514 595 004, 502 331 950
http://orzeliwanowice.futbolowo.pl/
orzeliwanowice@onet.pl

Motor Klub „Black Seven” Kraków
Krasieniec Stary 65, 32-095 Iwanowice
Tel. 501 292 552

Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka”
Narama 7, 32-095 Iwanowice
Prezes: Stanisław Molenda
Tel. 12 388 50 05
https://szkolawnaramie.edupage.org/
psp.narama@neostrada.pl


Gmina Jerzmanowice-Przeginia

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Czubrowice
Czubrowice 180B
Prezes: Grzegorz Sroka
Tel. 12 389 80 47
https://www.facebook.com/pages/Ochotnicza-stra%C5%BC-po%C5%BCarna-w-Czubrowicach/1486953544859514
ospczubrowice@jerzmanowice-przeginia.pl

OSP Gotkowice
Gotkowice 34
Prezes: Rafał Krzystanek
ospgotkowice@jerzmanowice-przeginia.pl

OSP Jerzmanowice
Jerzmanowice 366B
Prezes: Tadeusz Karcz
Tel. 12 389 55 13
http://www.ospjerzmanowice.pl/
ospjerzmanowice@jerzmanowice-przeginia.pl

OSP Łazy
Łazy 19
Prezes: Janusz Chochół
Tel. 12 389 32 05
osplazy@jerzmanowice-przeginia.pl

OSP Przeginia
Przeginia 331
Prezes: Sławomir Roś
Tel. 12 389 80 31
ospprzeginia@jerzmanowice-przeginia.pl

OSP Racławice
Racławice 249
Prezes: Przemysław Wadowski
ospraclawice@jerzmanowice-przeginia.pl

OSP Sąspów
Prezes: Bogusław Goraj
ospsaspow@jerzmanowice-przeginia.pl

OSP Szklary
Szklary 121
Prezes: Tomasz Chochół
ospszklary@jerzmanowice-przeginia.pl

Organizacje inne

Fundacja Grzegorza Stecha „Pomagamy zdolnej młodzieży”
Jerzmanowice 84B, 32-048 Jerzmanowice
Prezes: Marzena Stech
Tel. 606 233 284
www.pomagamyzdolnejmlodziezy.org.pl
biuro@pomagamyzdolnejmlodziezy.org.pl

Fundacja Ziemi Krakowskiej Imienia Jana Sroczyńskiego
Jerzmanowice 254, 32-048 Jerzmanowice
Tel. 506 075 253

Galicyjska Fundacja na rzecz Dzieci Chorych im. Królowej Jadwigi
Szklary 33, 32-048 Jerzmanowice
Prezes: Artur Papież
Tel. 504 266 052

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Jerzmanowicach
Tel. 12 389 50 30
gs.jerzmanowice@gmail.com

Komitet Inicjatyw Społecznych
Racławice 264, 32-049 Przeginia
Prezes: Jan Hrabia
Tel. 12 282 93 94

Stowarzyszenie Ekoturystyki „Ostaniec” Gminy Jerzmanowice-Przeginia
32-048 Jerzmanowice 79
Tel. 609 910 017
tsieradzka@interia.pl

Stowarzyszenie Mazureczek
Czubrowice 89, 32-049 Przeginia
Przewodniczący: Mariusz Mazur

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Sąspów
Sąspów 205a, 32-048 Jerzmanowice

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych
32-048 Jerzmanowice 371B
Prezes: Maria Cieślik
Tel. 12 389 50 98
http://ognisko.jerzmanowice-przeginia.pl/
sripon@wp.pl

Stowarzyszenie „Wspólnie dla Edukacji”
Czubrowice 85, 32-049 Przeginia
Tel. 12 389 80 45

Organizacje sportowe

Klub Sportowy „Płomień”
Jerzmanowice 366B lub 388B, 32-048 Jerzmanowice
Tel. 12 389 51 50, 602 351 584
https://www.facebook.com/PlomienJerzmanowice
zwg_jerzmanowice@wp.pl

Ludowy Klub Sportowy „Fitball”
Szklary 101 A, 32-048 Jerzmanowice
Tel. 607 620 483
bosak0611@poczta.onet.pl

Ludowy Klub Sportowy „Promień”
32-049 Przeginia
Tel. 602 492 706, 728 337 176
www.promienprzeginia.futbolowo.pl

Ludowy Klub Sportowy „Start”
Racławice – Stadion, 32-049 Przeginia
Tel. 506 616 672

Uczniowski Klub Sportowy „Czubrowice”
Szkoła Podstawowa w Czubrowicach
32-049 Przeginia
Prezes: Jolanta Grzegorczyk-Sioła
Tel. 12 389 80 45
spczubrowice@op.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Jerzmanowice”
Szkoła Podstawowa w Jerzmanowicach
32-048 Jerzmanowice
Prezes: Wojciech Świerad
Tel. 12 389 09 60
spjerzmanowice@wp.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Przeginia”
Szkoła Podstawowa w Przegini
32-049 Przeginia
Prezes: Leszek Sępek
Tel. 12 389 80 23, 12 389 80 24
sp@zsprzeginia.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Sąspów”
32-048 Sąspów 176
Prezes: Alfreda Goraj
Tel. 12 389 50 25
saspowszkol@interia.pl


Gmina Kocmyrzów-Luborzyca

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Łuczyce
Łuczyce 117, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Andrzej Szwajca
osp.luczyce@gmail.com

Organizacje inne

Orkiestra Dęta „Ton” w Goszczy
32-010 Luborzyca 8
https://www.facebook.com/OrkiestraDetaTonZGoszczy
orkiestratongoszcza@wp.pl

Stowarzyszenie „Aktywna Wieś w Goszczy i Sadowiu”
Goszcza 8, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Barbara Mazurek

Stowarzyszenie „Dziecięce Marzenia” w Maciejowicach
Maciejowice 134, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Adrianna Padół
Tel. 12 387 70 28
http://spmaciejowice.edupage.org/
spmaciejowice@onet.pl

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Kosynierzy” w Luborzycy
32-010 Luborzyca 138
Prezes: Paweł Zięcina
http://www.kosynierzyluborzyca.pl/stowarzyszenie.html
info@kosynierzyluborzyca.pl

Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kocmyrzów – Luborzyca „Kolibaby” w Luborzycy
Luborzyca 97, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Renata Wiss
renatawiss@interia.pl

Stowarzyszenie Luborzycka Orkiestra z Tradycjami Kosynierzy w Wilkowie
Wilków 24, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Rafał Drożniak

Stowarzyszenie „Nasze Łuczyce”
Łuczyce 116, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Jarosław Boruczkowski
www.naszeluczyce.pl

Stowarzyszenie Rodziny Bł. Adolfa Kolpinga
Wysiołek Luborzycki 83, 32-010 Kocmyrzów
Przewodniczący: Robert Prusak
luborzyca@kolping.pl

Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Dzieci i Młodzieży „Szansa”
Wysiołek  Luborzycki 160, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Anna Kramarz
Tel. 12 387 21 40
www.szansa.miksoft.pl
aniak144@wp.pl

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych na Wsi „Otwarty Dom”
Goszcza  116, 32-010 Kocmyrzów
Przewodnicząca: Ewa Jurkiewicz

Organizacje sportowe

Ludowy Klub Sportowy „Kosynierzy”
Łuczyce 114, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Grzegorz Rogowski
Tel. 601 559 292
http://www.kosynierzy.com.pl/
gr68@wp.pl

Ludowy Klub Sportowy „Orzeł”
Gminny Ośrodek Kultury Kocmyrzów-Luborzyca, 32-010 Kocmyrzów

Ludowy Klub Sportowy „Partyzant”
Dojazdów 1, 32-010 Kocmyrzów
Tel. 601 283 997, 501 677 691
http://lkspartyzantdojazdow.futbolowo.pl/
https://pl-pl.facebook.com/LksPartyzantDojazdow
radoszek.firma@onet.pl

Ludowy Klub Sportowy „Sokół”
Kocmyrzów 192, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Zbigniew Kaczor
Tel. 662 645 807
http://sokolkocmyrzow.futbolowo.pl/

Ludowy Klub Sportowy „Sparta”
Skrzeszowice 90/3, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Mariusz Szota
Tel. 660 248 237
http://spartaskrzeszowice.futbolowo.pl/
mariuszszota@onet.pl

Ludowy Zespół Sportowy „Strażak”
Goszcza 8, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Łukasz Dutkiewicz
Tel. 12 642 35 95, 509 651 588
strazakgoszcza@autograf.pl
Lukasz-dutkiewicz@wp.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Ekler” Baranówka
Baranówka, 32-010 Kocmyrzów
Prezes: Tadeusz Filipek
Tel. 12 387 10 42, 601 050 192, 602 451 535
http://www.spluborzyca.pl/
http://ekler2007.futbolowo.pl/
spluborz@wp.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Judo”
Gminny Ośrodek Kultury
Luborzyca 97, 32-10 Kocmyrzów
Przewodniczący : Krzysztof Marchewczyk
Tel. 12 387 18 11, 692 540 403
judo.kocmyrzów-luborzyca@wp.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Relaks”
Szkoła Podstawowa w Kocmyrzowie 1
32-010 Kocmyrzów
Prezes: Sławomir Góra
Tel. 12 387 14 01


Miasto i Gmina Krzeszowice

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Czatkowice
os. Czatkowice 287, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Stefan Ryś

OSP Czerna
Czerna 325, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Łukasz Smółka
Tel. 661 480 296

OSP Dębnik
Dębnik 49, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Stanisław Stachowski
Tel. 12 282 38 61

OSP Krzeszowice
ul. Św. Floriana 3, 32-052 Krzeszowice
Prezes: Katarzyna Kowal
Tel. 12 282 01 38
http://www.ospkrzeszowice.pl/
ospkrzeszowice@op.pl

OSP Miękinia
Miękinia 308, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Andrzej Ostachowski
Tel. 12 282 01 95

OSP Nawojowa Góra
ul. Nawoja 100, Nawojowa Góra, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Wacław Sobczyk
Tel. 602 227 322, 784 049 861
http://www.osp.com.pl/Malopolskie/krakowski/Krzeszowice/OSP-Nawojowa-Gora
ospnawojowagora@gmail.com

OSP Nowa Góra
Nowa Góra 479, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Łukasz Chojnacki
Tel. 12 283 51 25

OSP Ostrężnica
Ostrężnica 308, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Mieczysław Nowak
Tel. 12 283 53 52
http://www.ostreznica.osp.org.pl/
ostreznica.osp@gmail.com

OSP Paczółtowice
Paczółtowice 317, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Łukasz Molik
Tel. 505 737 258

OSP Rudno
Rudno 254, 32-067 Tenczynek
Prezes: Rafał Piechota
Tel. 608 065 723

OSP Sanka
Sanka 316, 32-067 Tenczynek
Prezes: Bolesław Kuciel
Tel. 500 067 803

OSP Siedlec
Siedlec 212, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Zbigniew Baran
Tel. 502 174 057

OSP Tenczynek
ul. Tenczyńska 57, 32-067 Tenczynek
Prezes: Alicja Gaj

OSP Wola Filipowska
Wola Filipowska 862, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Jerzy Odrzywołek
Tel. 12 283 77 51

OSP Zalas
Zalas 696, 32-067 Tenczynek
Prezes: Marek Godyń
Tel. 604 614 462

OSP Żbik
os.Żbik 163, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Adam Tarnowski
Tel. 600 452 283
www.zbik.osp.org.pl

Organizacje inne

Fundacja Edukacji i Kultury im. Stanisława Michalskiego
ul. Na Grobli 42, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Adam Kaleta
Tel. 12 282 03 26
pl-pl.facebook.com/FundacjaEiK
rw.michalsky@gmail.com

Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych w Krzeszowicach
Prezes: Adam Ślusarczyk
ul. A. Stopki 4, 32-065 Krzeszowice

Fundacja Instytut Medycyny Integracyjnej
ul. Długa 10/79, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Marek Lorenc
www.medycynaintegracyjna.pl/

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego i Przedsiębiorczości
ul. Na Grobli 42, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Adam Kaleta
Tel. 12 282 03 26
www.firrip.pl
biuro.firrip@gmail.com
akaleta2@poczta.onet.pl

Fundacja „Kobieta w Regionie”
ul. Dębowa 14, 32-067 Tenczynek
Prezes: Monika Dudek
Tel. 792 042 880
www.kobietawregionie.pl
monika@kobietawregionie.pl
barbara@kobietawregionie.pl

Fundacja na Rzecz Rozwoju Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” Sanus
ul. Daszyńskiego 1, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Artur Baranowski

Fundacja Pomocy Dzieciom w Tenczynku
ul. ks. Mieczysława Mądrzyka 21A, 32-067 Tenczynek
Tel. 12 282 23 55, 12 282 21 55, 606 140 964
www.fundacjapomocydzieciom.pl
fundacja.tenczynek@onet.pl

Fundacja „Promień Nadziei”
Wola Filipowska 765, 31-065 Krzeszowice

Fundacja „Siódmy Zmysł”
os. Czatkowice Górne 75A, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Anna Jankowska

Gminne Porozumienie Samorządowe
pl. F. Kulczyckiego 1, 32-065 Krzeszowice

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej
ul. Grunwaldzka 4, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Teresa Piekara
Tel. 12 282 04 55, 12 282 48 75
www.izpmkrzeszowice.org
izpmkrzeszowice@gmail.com

Koło Pszczelarzy „Barć” w Krzeszowicach
pl. F. Kulczyckiego 1, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Bogusław Latawiec
krzeszowice@wzp-krakow.pl

Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelarskie „Barć”
Rudno 184, 32-067 Tenczynek

Lokalna Grupa Działania „Zdrój”
Siedlec 5, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Aleksander Strzelichowski
Tel. 12 346 19 75, 795 412 745
www.lgdzdroj.pl
lgd.zdroj@wp.pl

Polski Klub Ekologiczny Koło Krzeszowice
pl. F. Kulczyckiego 1, 32-065 Krzeszowice

Ruch Inicjatyw Lokalnych Samorządne Krzeszowice
ul. Grunwaldzka 232, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Adam Sobczyk

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki
ul. Ogrodowa 3, 32-065 Krzeszowice

Stowarzyszenie Antropologiczne „Archipelagi Kultury” w Krzeszowicach
ul. Armii Krajowej 8/10, 32-065 Krzeszowice
http://archipelagikultury.org/
archipelagi@archipelagikultury.org

Stowarzyszenie „Ars Gratia Artis”
ul. Wężyka 7, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Anna Dijuk-Bujok
Tel. 600 852 090
annadijuk@interia.pl
trzysztuki@gmail.com

Stowarzyszenie „Dla Szkoły w Tenczynku”
ul. Szkolna 6, 32-067 Tenczynek
Prezes: Anna Łukasik
Tel. 12 282 17 16
http://stowtenczynek.wordpress.com/
stow.tenczynek@wp.pl

Stowarzyszenie Dorzecza Sanki w Sance
Sanka 266, 32-067 Tenczynek
Tel. 12 283 60 61
spsanka@wp.pl

Stowarzyszenie Działkowców „Skałki” w Tenczynku
32-087 Tenczynek b/n

Stowarzyszenie Działkowców „Tenczynek Wola C”
Wola Filipowska

Stowarzyszenie Działkowców „Wichrowe Wzgórza” w Tenczynku
Tenczynek, 32-065 Krzeszowice
http://ogrodwichrowewzgorza.pl/
biuro@ogrodwichrowewzgorza.pl

Stowarzyszenie „InUp” w Krzeszowicach
ul. Długa 8/54, 32-065 Krzeszowice

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Miejscowości Czerna
Czerna 18, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Jacek Ostachowski
Tel. 12 282 66 74
http://czerna.cba.pl/
sisczerna@gmail.com

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Osiedla Żbik
ul. Osiedle Żbik 2, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Ewa Stach
Tel. 12 282 35 65

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Quartetis”
Nowa Góra 469, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Jakub Dura
Tel. 12 283 50 83
kubadura@op.pl

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Wsi Filipowskiej
Wola Filipowska 300, 32-085 Krzeszowice
Przewodniczący: Roman Żbik

Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka”
ul. Daszyńskiego 1, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Grażyna Piotrowska
Tel. 601 211 694
www.amazonki-krzeszowice.pl
amazonki.krzeszowice@gmail.com

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej
ul. Krakowska 30, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Łukasz Skalny
Tel. 12 282 14 94
www.smak.vip.interia.pl
smzk@wp.pl

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Samorządności  i Demokracji lokalnej Rynek
ul. Rynek 7, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Agata Kulczycka
Tel. 501 579 526, 604 193 686
http://www.krzeszowice-rynek.org/
a.kulczycka@op. pl

Stowarzyszenie „Otwórzmy Przed Nimi Życie”
ul. Kościuszki 43, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Janina Lasoń
Tel. 12 282 11 24

Stowarzyszenie „Pokochajmy muzykę”
ul. Ogrodowa 7, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Mariusz Kominiak
http://www.pokochajmy-muzyke.pl/
stowarzyszenie@pokochajmy-muzyke.pl

Stowarzyszenie „Ponad codziennością”
Filipowice 555, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Piotr Maciejowski

Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Czernej
Czerna 110, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Grażyna Dźwigaj
Tel. 12 282 02 19, 12 282 53 49
dps-czerna@cogisoft.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń”
ul. Wł. Reymonta 3, 32-067 Tenczynek
Tel. 12 282 17 17
http://www.teczamarzen.pl/
stowarzyszenie@teczamarzen.pl
przedszkoletenczynek@op.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Słowa Pisanego
Pl. Fr. Kulczyckiego 1, 32-065 Krzeszowice
http://stowarzyszeniepsp.blogspot.com/
stowarzyszenie.psp@gmail.com

Stowarzyszenie Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego
Pl. Fr. Kulczyckiego 1, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Kazimierz Marszałek

Stowarzyszenie „Ratuj Teczyn”
ul. Grunwaldzka 274, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Maciej Stępkowski
http://www.ratujtenczyn.org.pl/
ratujtenczyn@gmail.com

Stowarzyszenie „Razem łatwiej”
Miękinia 198, 32-065 Krzeszowice

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno
Rudno 228, 32-067 Tenczynek
Prezes: Barbara Ptasińska
Tel. 12 282 44 15
srwrudno@interia.pl

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Więzi”
Filipowice 612, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Janina Rozmus
Tel. 12 283 70 67
stowarzyszeniewiezi@gmail.com

Stowarzyszenie Wolnościowe „Aktyw”
ul. Targowa 3/3, 32-065 Krzeszowice

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych i Opiekuńczych „Barka” w Krzeszowicach
Ul. Rynek 4/6, Krzeszowice

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw na Rzecz Szkoły i Środowiska Wsi Paczółtowice „My”
Szkoła Podstawowa Paczółtowice 2, 32-065 Krzeszowice
Tel. 12 282 91 15

Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa
32-065 Krzeszowice 110
Prezes: Jacek Farat

Towarzystwo Naukowe Branży Zoologicznej „Animalian”
ul. Długa 10/140, 32-065 Krzeszowice
www.animalian.org
biuro@animalian.org

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Razem” w Siedlcu
Siedlec  5, 32-065 Krzeszowice

Organizacje sportowe

Centrum Kultury i Sportu „Maraton”
ul. Walkowskiego 1, 32-065 Krzeszowice
Tel. 12 282 14 65
http://www.maratonkrzeszowice.pl/
dyrektor@kulturakrzeszowice.pl

Gminny Klub Sportowy „Świt”
Pl. F. Kulczyckiego 2, 32-065 Krzeszowice
Tel. 12 282 09 25
gks.swit@wp.pl

Klub Strzelecki Kraków Valley Golf
Paczółtowice 328, 32-065 Krzeszowice
Tel. 12 258 85 30, 258 85 31, 500 061 635
http://www.krakow-valley.com/
strzelnica@golf.krakow.pl

Ludowy Klub Sportowy „Górzanka”
ul. M. Pałasińskiej 13, Nawojowa Góra 275, 32-065 Krzeszowice
http://lks-gorzanka.futbolowo.pl/

Ludowy Klub Sportowy „Jutrzenka”
Ostrężnica 243, 32-065 Krzeszowice
Tel. 12 283 53 86, 512 198 465

Ludowy Klub Sportowy „Tęcza”
ul. Sportowa 4, 32-067 Tenczynek
Tel. 12 282 46 90
http://www.teczatenczynek.pl/
delon@poczta.onet.pl

Ludowy Klub Sportowy „Victoria”
Zalas 756, 32-067 Tenczynek
Tel. 530 302 316
http://www.victoriazalas.pl/
zarzad@victoriazalas.pl

Ludowy Klub Sportowy „Wolanka”
ul. Sportowa 1, 32-065 Krzeszowice Wola Filipowska
www.lkswolanka.pl
lks.wolanka@gmail.com

Paczółtowice Equestrian Centre Kraków
ul. Chłopickiego 8, 32-065 Krzeszowice
Tel. 12 258 85 45, 792 977 009
http://www.equestrian.galopuje.pl/media/index.php?MediumID=482
https://pl-pl.facebook.com/pages/Pacz%C3%B3%C5%82towice-Equestrian-Centre-Krak%C3%B3w/166444130083291
annapachla@yahoo.co.uk
post@peck-pl.eu

Parafialny Klub Sportowy „Sankowia”
Sanka 58, 32-067 Tenczynek
Prezes: Zenon Hrycaniuk
Tel. 12 283 64 26, 501 486 248
www.sankowia.pl
sankowia@interia.pl

Parafialny Klub Sportowy ”Zdrój”
Prezes: Marek Natkaniec
ul. Grunwaldzka 1, 32-065 Krzeszowice
Tel. 12 282 08 72
krzeszowice@diecezja.krakow.pl

Stowarzyszenie Gimnastyczne „Sokół”
ul. Targowa 29/12, 32-065 Krzeszowice

Uczniowski Klub Sportowy „Fairway”
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
ul. Ogrodowa 3, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Jacek Banach
Tel. 12 282 03 46, 698 044 865
http://www.lo.krzeszowice.net.pl/fairway
lo_krzeszowice@poczta.onet.pl
jacekmb1@wp.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”
Gimnazjum w Krzeszowicach
ul. Długa 22, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Wojciech Kardas
www.ukskrzeszowice.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Siateczka”
Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Zalasiu
Zalas 533, 32-067 Tenczynek
Prezes: Sławomir Solak
Tel. 12 283 60 64, 793 448 089
zszalas@wp.pl
Solak.s@wp.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Sporting”
Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach
ul. Szkolna 7, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Jerzy Ciężki
Tel. 12 282 00 61

Uczniowski Klub Sportowy „Start”
Szkoła Podstawowa w Woli Filipowskiej
32-065 Krzeszowice
Prezes: Dominika Konarska
Tel. 12 282 02 08, 608 686 133

Uczniowski Klub Sportowy „Wulkan”
Szkoła Podstawowa w Rudnie
Rudno 48, 32-067 Tenczynek
Prezes: Aleksander Wiatr
Tel. 12 282 20 02
www.ukswulkan.futbolowo.pl
ukswulkan@interia.pl
rjanowicz@interia.pl

Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy „Ministrant”
Szkoła Podstawowa w Nawojowej Górze
ul. Szkolna 1, Nawojowa Góra, 32-065 Krzeszowice
Prezes: Witold Marszałek
Tel. 12 282 07 54, 508 463 948, 12 282 07 54
http://www.szkolang.pl/
spnawojowa@wp.pl

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska Hufiec Krzeszowice
pl. Franciszka Kulczyckiego 1, 32-065 Krzeszowice
Komendant Hufca: Bartosz Zawisza
krzeszowice@zhp.pl


Gmina Liszki

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Czułów
http://www.ospczulow.za.pl/

OSP Jeziorzany
Jeziorzany 3, 32-060 Liszki
Prezes: Stanisław Tyrała
http://www.ospjeziorzany.pl/

OSP Kaszów
Kaszów 614, 32-060 Liszki
Prezes: Jan Miś
Tel. 603 819 532, 516 109 846
http://ospkaszow.manifo.com/
ospkaszow@onet.eu

OSP Kryspinów
Kryspinów 3, 32-060 Liszki
Prezes: Tomasz Kowal
Tel. 507 771 564
http://ospkryspinow.manifo.com/
ospkryspinow@onet.eu

OSP Mników
Prezes: Mieczysław Gawin
ospmnikow@gmail.com

OSP Morawica
32-084 Morawica 182
http://www.osp.com.pl/Malopolskie/krakowski/Liszki/OSP-Morawica
https://pl-pl.facebook.com/OspMorawica

OSP Piekary
Piekary 383, 32-060 Liszki
Prezes: Marcin Mazur
Tel. 664 061 854, 888 826 276
http://osppiekary.pl/
osppiekary@onet.eu

Organizacje inne

Fundacja im. ks. Siemaszki
Piekary 2, 32-060 Liszki
Tel. 12 280 62 87
http://www.radosnanowina.pl/
biuro@radosnanowina.pl
fundacja@fund.pl

Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 „Radośni” w Piekarach
Morawica 42, 32-084 Morawica

Stowarzyszenie „Aktywny Budzyń”
Budzyń 63, 32-060 Liszki
m.pazdor@romax.pl

Stowarzyszenie ASF
Piekary 2, 32-060 Liszki
Prezes: Urszula Sieńczak
Tel.  12 280 62 87
http://www.asf-ev.de/pl/start.html
polen@asf-ev.de

Stowarzyszenie Horyzont
Chrosna 150, 32-084 Morawica
Prezes: Krystyna Bała
Tel. 502 173 950

Stowarzyszenie Kryspinów
Kryspinów 112, 32-060 Liszki
Prezes: Magdalena Chyra
http://stowarzyszeniekryspinow.va1.pl/
stowarzyszeniekryspinow@wp.pl

Stowarzyszenie Lepszy Baczyn
Baczyn 40, 32-084 Morawica
Tel. 888 045 810

Stowarzyszenie Liszki TV
Kaszów 505, 32-060 Liszki
http://liszki.tv/
redakcja@liszki.tv

Stowarzyszenie Małopolska Morawica
Morawica 1, 32-084 Morawica
Prezes: Józefa Gralewska
https://pl-pl.facebook.com/StowarzyszenieMalopolskaMorawica
biuro.smm@gmail.com

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Czułów
Czułów 188/1, 32-060 Liszki

Stowarzyszenie na Rzecz Ziemi Lisieckiej
32-060 Liszki 206
Prezes: Paweł Miś
http://www.stowarzyszenie.liszki.com/

Stowarzyszenie „Nasz Cholerzyn”
Cholerzyn 205, 32-060 Liszki
Prezes: Stanisław Ryszka
Tel. 12 280 60 490, 668 060 678
stowarzyszenie@cholerzyn.net

Stowarzyszenie „Perspektywa”
Ściejowice 186, 32-060 Liszki

Stowarzyszenie Programu Międzykulturowego Global Citizens Polska
Piekary 2, 32-060 Liszki
http://www.pol.afs.org/
https://pl-pl.facebook.com/afspoland
info@globalcitizens.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Rączna
Rączna 560, 32-060 Liszki
http://www.raczna.pl/
https://pl-pl.facebook.com/StowarzyszeniePrzyjaciolWsiRaczna

Stowarzyszenie Przyjazne Piekary
Piekary  328, 32-080 Liszki
https://www.facebook.com/stowarzyszenie.przyjaznepiekary.3

Stowarzyszenie Rozstaje: U Zbiegu Kultur i Tradycji
ul. Ks. Baścika 13, 32-060 Liszki

Stowarzyszenie Sukces
Jeziorzany 229, 32-060 Liszki

Organizacje sportowe

Klub Sportowy „Alfa”
32-084 Morawica 1

Klub Sportowy „Topór” Aleksandrowice
Aleksandrowice 133, 32-084 Morawica
Tel. 692 387 800
http://ks-topor.prv.pl/
kstopor@o2.pl

Ludowy Klub Sportowy „Gwiazda”
Ściejowice, 32-060 Liszki

Ludowy Klub Sportowy „Iskra”
Czułów – stadion sportowy, 32-060 Liszki
Tel. 12 280 50 75
http://iskraczulow.futbolowo.pl/index.php
iskraczulow@o2.pl

Ludowy Klub Sportowy „Kaszowianka”
Kaszów 533, 32-060 Liszki
Tel. 602 253 364
http://kaszowianka.futbolowo.pl/index.php

Ludowy Klub Sportowy „Liszczanka”
Liszki 241, 32-060 Liszki
Tel. 12 280 633 10
www.liszczanka.pl
kontakt@liszczanka.pl

Ludowy Klub Sportowy „Lotnik”
Kryspinów 1, 32-060 Liszki
Tel. 12 422 91 00
www.lotnik.futbolowo.pl
lks.lotnik@o2.pl

Ludowy Klub Sportowy „Płomień”
Cholerzyn 205, 32-060 Liszki
Tel. 514 396 617
wojtekkruk@poczta.fm

Ludowy Klub Sportowy „Strażak”
Rączna 42, 32-060 Liszki

Ludowy Klub Sportowy „Tęcza”
Piekary, 32-060 Liszki
http://www.teczapiekary.pl/news.php
biuro@teczapiekary.pl

Ludowy Klub Sportowy „Wisła”
Jeziorzany, 32-060 Liszki
adres koresp.:  Ściejowice 121, 32-060 Liszki
http://wislajeziorzany.futbolowo.pl/index.php

Stowarzyszenie „Szkółka Piłkarska Kryspinów w Kryspinowie”
siedziba LKS Lotnik Kryspinów
Kryspinów, 32-060 Liszki
Prezes: Piotr Karcz
Tel. 601 871 643

Uczniowski Klub Sportowy „2010 Liszki”
Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Liszkach
32-060 Liszki 457
Prezes: Barbara Gąsior
Tel. 12 280 63 55, 606 674 863
http://zsliszki.pl/indexuks.php
uks2010@zsliszki.pl
gasiorb@wp.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Orliki”
Gimnazjum w Mnikowie
Mników 13, 32-084 Morawica
Prezes: Janusz Kleśta
Tel. 12 280 52 19, 607 520 740
geronimo.k@interia.pl

Uczniowski Klub Sportowy ”Siemaszka ”
Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000” w Piekarach
Piekary 2, 32-060 Liszki
Prezes: Ks. Bronisław Sieńczak
Tel. 12 280 70 97 wew. 319, 604 940 607
http://www.piekario.com/
https://pl-pl.facebook.com/piekario
siemaszka@fund.pl


Gmina Michałowice

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Książniczki
Książniczki 42
Prezes: Marek Komenda
Tel. 12 387 72 73
www.osp-ksiazniczki.pl
zarząd@osp-ksiazniczki.pl

OSP Michałowice
ul. Krakowska 209, Michałowice
Prezes: Krzysztof Tabiś
Tel. 12 388 51 77

OSP Raciborowice
Raciborowice 1
Prezes: Janusz Wójcik

OSP Więcławice
Więcławice Dworskie 78, 32-091 Michałowice
Prezes: Przemysław Wełna
http://www.osp-wieclawice.pl/
strazwieclawice@poczta.fm

OSP Wilczkowice
32-091 Wilczkowice
Prezes: Andrzej Stopiński
Tel. 12 388 53 70

OSP Wola Więcławska
Prezes: Marcin Glaz

OSP Zagórzyce
Zagórzyce Dworskie 1
Prezes: Michał Wolsza

Organizacje inne

Bractwo św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych
Parafia Św. Apostoła
Więcławice Stare 20, 32-091 Michałowice
http://www.caminogalicja.pl/bractwo.html
biuro@caminogalicja.pl

Fundacja „Serce dla pupila”
ul. Cichy Kącik 6A, 32-091 Michałowice
Prezes: Luiza Król
pupil-24.eu

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Wieniawa”
Raciborowice 104, 32-091 Michałowice
Prezes: Piotr Zając
Tel. 513 192 333
http://www.wieniawa.eu/
wieniawa@wieniawa.eu

Stowarzyszenie Instytut Strumiłły
Książniczki 42, 32-091 Michałowice
Prezes: Mateusz Wyżga
http://strumillo.org.pl/
instytut@strumillo.org.pl

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa
Raciborowice 126, 32-091 Michałowice
Prezes: Piotr Adamczuk
Tel. 12 346 43 12, 664 067 821
http://www.koronakrakowa.pl/
info@koronakrakowa.pl

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pełna Chata”
Więcławice Stare 50, 32-091 Michałowice
Prezes: Leszek Finc
Tel. 600 573 919
http://www.pelnachata.org.pl/
spc@pelnachata.org.pl

Stowarzyszenie „Nadzieja Michałowic”
ul. Jana Pawła II 2, 32-091 Michałowice
Przewodniczący: Tomasz Nowak

Stowarzyszenie „Optimum”
32-091 Michałowice I 341

Stowarzyszenie Pro Memoria – Dla Pamięci w Więcławicach Dworskich
Więcławice Dworskie 27, 32-091 Michałowice
Prezes: Zygmunt Janas
http://stowarzyszeniepromemoria.pl/pl
redakcja@stowarzyszeniepromemoria.pl
stowarzyszeniepromemoria@gmail.com

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Michałowickiej „Nad Dłubnią”
32-091 Michałowice I 101
Prezes: Elżbieta Kwaśniewska
Tel. 12 388 50 16, 602 726 010
spzm@michalowice.malopolska.pl

Organizacje sportowe

Klub Jazdy Konnej „Stary Młyn”
Wilczkowice 50, 32-091 Michałowice
Tel. 12 388 50 30
http://www.starymlyn.com.pl/

Klub Jazdy Konnej Szary
ul. Krakowska 131, 32-091 Michałowice
http://www.kjkszary.pl/
biuro@kjkszary.pl

Ludowy Klub Sportowy „Galicja”
Raciborowice 106, 32-001 Raciborowice
Prezes: Michał Broś
Tel. 12 387 73 86, 504 483 302
http://galicja.alwaysdata.net/
galicja@alwaysdata.net

Ludowy Klub Sportowy „Michałowianka”
ul. Sportowa, 32-091 Michałowice
http://www.michalowianka.com.pl/

Ludowy Klub Sportowy „Polonia”
Więcławice Dworskie 29, 32-091 Michałowice
Tel. 12 388 80 02
www.wieclawice.futbolowo.pl

Stowarzyszenie Parafialny Klub Sportowy „Jakub”
Więcławice Stare 50, 32-091 Michałowice
Prezes: Leszek Ochman
Tel. 12 388 50 57, 601 420 038

Uczniowski Klub Sportowy
Gimnazjum w Michałowicach
32-091 Michałowice 101
Prezes: Jarosław Kozłowski
Tel. 12 388 50 16


Gmina Mogilany

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Mogilany
ul. Krakowska 5, 32-031 Mogilany
Tel. 12 270 19 98, 601 322 955
http://www.osp-mogilany.pl/
jrg@osp-mogilany.pl

Organizacje inne

Krakowska Fundacja Oświatowa
ul. św. Floriana 57, 30-698 Lusina
Prezes: Mamie Heard
Tel. 12 270 14 09

Małopolskie Towarzystwo Doradcze – Stowarzyszenie Konsultantów na rzecz Rozwoju Lokalnego i Przedsiębiorczości Społecznej
ul. Jana Pawła II nr 98, 30-444 Libertów
Tel. 602 353 921, 12 256 44 60
http://www.mtd.republika.pl/
mtd_poczta@op.pl

Ruch Obrony Dziedzictwa Narodowego „Rodzina”
Libertów 49, 30-444 Mogilany

Stowarzyszenie Carpatica
Buków 189, 32-031 Mogilany
Prezes: Grzegorz Cierlik
Tel. 605 671 676
http://www.carpatica.org/index.php/aktualnosci/135-stowarzyszenie-carpatica
carpatica@carpatica.org

Stowarzyszenie Dla Rozwoju i Integracji Gminy Mogilany „Wspólnie Łatwiej”
Zespół Szkół  im. Jana Pawła II
Gaj 345, 30-032 Mogilany
Prezes: Bogdan Podermański
Tel. 12 270 11 35

Stowarzyszenie Edukacja dla Europy
Gaj 71, 32-031 Mogilany
Tel. 501 233 382

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Arka”
ul. Zadziele 43, Gaj, 32-031 Mogilany

Stowarzyszenie „Libertów”
ul. Jana Pawła II 24, 30-444 Libertów
Prezes: Jarosław Grzesik

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany
ul. Zakopiańska 101, 32-031 Mogilany
http://www.mogilany.info/
stowarzyszenie@mogilany.info

Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji i Zdrowia – Edukacja i Zdrowie w Gaju
ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany
Prezes: Jerzy Rogala
Tel. 12 270 11 35

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Libertowa i Brzyczyny
ul. Jana Pawła II 43, 30-444 Libertów
Prezes: Kazimierz Rachwał
Tel. 12 270 34 49

Stowarzyszenie Nowina
ul. Zakopiańska 101, 32-031 Mogilany
www.szeferes@poczta.onet.pl

Stowarzyszenie Tradycja w Gaju
ul. Akacjowa 32, 32-031 Mogilany

Towarzystwo Przyjaciół Boczku
ul. św. Bartłomieja Apostoła 15, 32-031 Mogilany
Prezes: Mieczysław Lackowski
Tel. 601 163 155
http://www.boczek.mogilany.pl/
mielac@wp.pl

Towarzystwo Przyjaciół Mogilan
ul. Grodzka 1, 32-031 Mogilany
Tel. 12 270 17 12
http://www.tpm.mogilany.pl/

Organizacje sportowe

Akademia Sztuk Walki „Fighter”
ul. Zakopiańska 32, 32-031 Mogilany
Tel. 503 387 953
http://www.aswfighter.pl
https://pl-pl.facebook.com/ASWfighter
marekfafrowicz@onet.eu

Klub Sportowy „Conavia”
Konary 13, 32-031 Mogilany
Prezes: Eugeniusz Ziemba
Tel. 12 277 22 09, 697 751 681
http://ksconavia.prv.pl/

Ludowy Klub Sportowy „Gajowianka”
Gaj, ul. Zadziele 47, 32-031 Mogilany
Prezes: Adam Nazim
Tel. 12 270 12 97
www.lksgajowianka.pl

Ludowy Klub Sportowy „Libertów”
ul. Jana Pawła II 79, 30-444 Libertów
Prezes: Wiesław Okarmus
Tel. 12 270 34 56
www.lks-libertow.futbolowo.pl
http://www.facebook.com/pages/LKS-Libertów/160438084017328

Ludowy Klub Sportowy „Mogilany”
ul. Spacerowa 9, 32-031 Mogilany
Prezes: Andrzej Karski
Tel. 12 270 16 70
www.mogilany.futbolowo.pl
maciek-grzesik@wp.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Victoria”
Zespół Szkół im. Jana Pawła II
Gaj, ul. Szkolna 73, 32-031 Mogilany
Prezes: Dariusz Reiss
Tel. 503 109 625
http://victoriagaj.futbolowo.pl/
https://www.facebook.com/pages/Victoria-GAJ/505954986159918
victoria@mogilany.pl


Miasto i Gmina Skała

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Maszyce
Maszyce 47, 32-077 Smardzowice
Prezes: Lesław Krokosz
Tel. 12 389 18 22
http://www.ospmaszyce.ovh.org

Organizacje inne

Fundacja „Dar Serca”
ul. Olkuska 8, 32-043 Skała
Dyrektor: Barbara Mikuła
Tel. 12 389 05 11
www.pomoczwierzakom.pl
twoja@pomoczwierzakom.pl

Fundacja Efendia
Cianowice Duże (dworek)
Cianowice 4, 32-043 Skała
Prezes: Joanna Dobrowolska

Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział w Ojcowie
32-047 Ojców 15
Prezes: Michał Cierpała
Tel. 12 389 20 10
www.ojcow.pttk.pl
bort.ojcow.pttk@wp.pl
bort@ojcow.pttk.pl

Stowarzyszenie Handlu, Rzemiosła i Usług Miasta i Gminy Skała
ul. Olkuska 12, 32-043 Skała

Stowarzyszenie Miłośników Teatru „Drama” w Skale
ul. Stoki 41, 32-043 Skała

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Cianowic
Cianowice, Aleja Parkowa 41, 32-043 Skała
Prezes: Jolanta Niemiec
Tel. 12 389 16 33, 505 065 841
http://www.cianowice.pl/
stowarzyszenie@cianowice.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Grębynic i Korzkwi
Grębynice 11, 32-088 Przebysławice

Stowarzyszenie Niemedycznej Kadry Ochrony Zdrowia
ul. Przechodnia 2, 32-043 Skała

Stowarzyszenie Opieki nad Zabytkami w Skale
ul. Olkuska 3, 32-043 Skala
Przewodniczący: Jacek Wilk
Tel. 12 389 11 09, 389 16 60

Stowarzyszenie Przyjaciół Ojcowa
32-047 Ojców 15
Prezes: Mariusz Szafrański
Tel. 503 081 865
http://www.ojcow.info.pl/

Stowarzyszenie Przyjaciół Skały
ul. Ojcowska 11, 32-043 Skała
Prezes: Zygmunt Dercz
Tel. 12 389 14 00, 505 166 115
http://skalanie.pl/
stowprzyjskala@onet.eu
e.dercz@poczta.onet.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Świńczowa
Świńczów 53, 32-043 Skała
Prezes: Andrzej Żmuda
Tel. 12 389 02 60, 604 715 796
http://www.swinczow.malopolska.pl/

Stowarzyszenie Smardzowice
32-077 Smardzowice 1
Prezes: Grzybowski Krzysztof
http://www.smardzowice.com.pl/

Stowarzyszenie T.Z. Szczodrkowice
Ul. Krowoderskich Zuchów 19/65, Szczodrkowice, 32-043 Skała
Tel. 12 389 08 31
http://szczodrkowice.pl/
kontakt@szczodrkowice.pl

Towarzystwo Winiarskie
32-047 Ojców  45

Organizacje sportowe

Ludowy Klub Sportowy „Maszycanka”
Maszyce 22, 32-077 Smardzowice
Prezes: Tomasz Dudek
Tel. 501 756 053, 602 516 495
http://lksmaszyce.futbolowo.pl/
lksmaszycanka@interia.pl

Miejski Klub Sportowy „Skała 2004”
ul. Rzeźnicza 2, 32-043 Skała
Prezes: Włodzimierz Katarzyński
Tel. 606 737 907
http://mksskala.pl/
mksskala@vp.pl

Międzygminna Liga Futsalu w Skale
ul. Bohaterów Września 42, 32-043 Skała
Tel. 515 597 856, 514 147 423, 501 525 566
http://www.mlf.com.pl/
mlf@mlf.com.pl

Towarzystwo Sportowe „Raucedo”
ul. Wolbromska 19, 32-043 Skała


Miasto i Gmina Skawina

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Borek Szlachecki
Borek Szlachecki 106, 32-050 Skawina
http://www.ospborekszlachecki.pl/
admin@ospborekszlachecki.pl

OSP Jaśkowice
Jaśkowice 18, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Edward Nowak
Tel. 12 270 68 88
http://osp.jaskowice.pl/

OSP Kopanka
ul. Kopanka 173, 32-050 Skawina
Prezes: Wiesław Prochownia
http://ospkopanka.pl/

OSP Rzozów
Rzozów 400, 32-052 Radziszów
http://www.rzozow.pl/osp.html
https://pl-pl.facebook.com/OchotniczaStrazPozarnaRzozow

Organizacje inne

Chrześcijański Ośrodek Kultury im. Św. Faustyny
ul. Marii Curie Skłodowskiej 12, 32-050 Skawina
Prezes: Elżbieta Molenda
Tel. 12 276 24 05
parafia@milosierdzie.skawina.pl

Fundacja „Dar Serca”
ul. Rynek 12, 32-050 Skawina
Prezes: Urszula Wiącek
Tel. 12 291 01 83
darserca.skawina.net
darsercaskawina@interia.pl

Fundacja Heaven
Wielkie Drogi 314, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Mirosław Kowalik
Tel. 12 312 11 08
heaven.sos.pl

Fundacja Rehabilitacji Zawodowej Inwalidów w Skawinie
ul. Żwirki i Wigury 11, 32-050 Skawina
Prezes: Andrzej Paluchowski
Tel. 12 276 71 79
skawina-rehabilitacja.pl

Fundacja Skawińskie Centrum Wolontariatu
ul. Kościuszki  1/42A, 32-050 Skawina
Prezes: Katarzyna Witek
Tel. 516 361 248
scw-skawina.pl
biuro@scw-skawina.pl

Lokalna Grupa Działania „Blisko Krakowa”
ul. Żwirki i Wigury 23, 32-050 Skawina
Prezes: Wojciech Olszewski
Tel. 12 256 02 31
http://www.bliskokrakowa.pl/pl/
biuro@bliskokrakowa.pl

Małopolskie Towarzystwo Kolekcjonerskie
ul. Sadowa 17 A, 32-050 Skawina

Podkrakowska Izba Gospodarcza
ul. Rynek 12, 32-050 Skawina
Prezes: Andrzej Tutajewski
Tel. 12 291 26 11

Polskie Centrum Aluminium
ul. Piłsudskiego 19, 32-050 Skawina
Prezes: Tomasz Stuczyński
Tel. 12 276 40 88 w. 43
www.pca.org.pl
zwstuczy@cyf-kr.edu.pl
zwwezyk@cyf-kr.edu.pl

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Skawinie
ul. Mickiewicza 26/14 lub ul. Bukowska 1 pok. 5, 32-050 Skawina
Tel. 12 276 40 31, 502 264 028
http://pttk-skawina.ugu.pl/
pttk_skawina@interia.eu

Prawicowy Blok Samorządowy w Skawinie
Rynek 12, 32-050 Skawina
http://www.pbs-skawina.pl/
pbs.skawina@gmail.com

Skawińskie Stowarzyszenie Klub Seniora „Seniorek” w Skawinie
ul. Głowackiego 7, 32-050 Skawina

Skawińskie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast
ul. Żwirki i Wigury 23/15, 32-050 Skawina
Tel. 12 276 87 23
www.partnerstwo.skawina.net
sspm@onet.eu

Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt
ul. Żwirki i Wigury 1, 32-050 Skawina
Prezes: Grażyna Zebranowicz-Chmielek
http://zwierzaki.skawina.net/
zwierzakiskawina@gmail.com

Skawińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorczości
ul. Bukowska 1, 32-050 Skawina
Prezes: Józef Bobek
Tel. 695 727 396

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Żwirki i Wigury 17, 32-050 Skawina
Prezes: Zbigniew Burgieł
http://www.zso.pl.pl/absolwenci/
absolwenci@zso.pl.pl

Stowarzyszenie Abstynenckie „Alam”
ul. Żwirki i Wigury 23, 32-050 Skawina
Prezes: Mieczysław Kaczmarczyk
Tel. 12 276 34 10

Stowarzyszenie Altruistów z Pozowic
Pozowice 170, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Małgorzata Gas
Tel. 502 169 045
www.stowarzyszeniealtruistow.yoyo.pl
altruisci@interia.eu

Stowarzyszenie Artystyczno-Medialne Art-Media
ul. Ogrody 8, 32-052 Skawina
Prezes: Rafał Mantura
Tel. 12 291 02 98, 12 291 00 97
artmedia@radiodj.pl

Stowarzyszenie Braci Polskich
ul. Słoneczna 15/17, 32-050 Skawina

Stowarzyszenie „Budujemy Nadzieję”
ul. Konstytucji 3-go Maja 15, 32-050 Skawina
Prezes: Norbert Pachel
Tel. 12 265 53 00
http://budujemynadzieje.pl/
biuro@budujemynadzieje.pl

Stowarzyszenie „Dar Żywności”
ul. Rynek 12, 32-050 Skawina

Stowarzyszenie Działkowców „Kwitnące Ogrody” w Skawinie
ul. Działkowców 8, 32-050 Skawina

Stowarzyszenie Familia w Gołuchowicach
Gołuchowice 51, 32-052 Radziszów
Prezes: Marek Ożóg

Stowarzyszenie Forum Mieszkańców Miasta  i Gminy Skawina
ul. Ogrody 31, 32-050 Skawina
Prezes: Sławomira Żurek
http://www.forum-skawina.pl/
biuro@forum-skawina.pl

Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych
ul. Tyniecka 3, 32-050 Skawina

Stowarzyszenie „Jaśkowice – Nasza Przyszłość”
Jaśkowice 8, 32-051 Wielkie Drogi
Przewodniczący: Bronisław Bieś
http://stowarzyszenie.jaskowice.pl/

Stowarzyszenie Juvenilis – Z młodzieńczą siła
Zelczyna 88, 32- 051 Wielkie Drogi
https://pl-pl.facebook.com/Juvenilis
stowarzyszeniejuvenilis@gmail.com

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Skawina
ul. Tyniecka 40, 32-050 Skawina
Prezes: Stanisław Chmielarczyk
Tel. 12 276 20 21

Stowarzyszenie „Między Wisłą a Skawinką”
Kopanka 62, 32-050 Skawina
Prezes: Norbert Rzepisko
Tel. 12 276 32 24
http://www.miedzywislaaskawinka.pl/
kontakt@miedzywislaaskawinka.pl

Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cedronu
Wola Radziszowska 590, 32-053 Skawina
Prezes: Halina Buchowska
Tel. 666 345 336
http://www.dolinacedronu.pl/
poczta@dolinacedronu.pl

Stowarzyszenie Miłośników Kolei
ul. Piłsudskiego 28/13, 32-050 Skawina
Prezes: Marcin Lisowski

Stowarzyszenie „Nasz Dom Nasze Wielkie Drogi”
Wielkie Drogi 136, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Zuzanna Wędzicha
Tel. 793 434 144
nasze.wielkie.drogi@onet.pl

Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”
ul. Szkolna 4, 32-052, Radziszów
Przewodniczący: Janusz Bierówka
Tel. 501 186 551
http://www.naszradziszow.com/

Stowarzyszenie „Nasze Miasto, Nasza Gmina”
ul. 29. Listopada 17, 32-050 Skawina
Prezes: Mirosław Bednarczyk

Stowarzyszenie Niezależny Związek Harcerstwa „Czerwony Mak” im. Bohaterów Monte Cassino
ul. Słoneczna 6, 32-050 Skawina
Komendant Hm: Kazimierz Dymanus
tel. 604 213 962
http://www.czerwonymak.skawina.pl/
nzh@czerwonymak.skawina.pl

Stowarzyszenie Ochrony Środowiska
ul. Tyniecka 40, 32-050 Skawina
Tel. 12 276 20 21

Stowarzyszenie Podgórki w Skawinie
ul. Podgórki 22, 32-065 Skawina

Stowarzyszenie Podkrakowskie
ul. Tyniecka 34, 32-050 Skawina
Prezes: Łukasz Krupa

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Kruszynki”
ul. Ks. Troski 17, 32-050 Skawina
Prezes: Teresa Rosek
Tel. 501 673 522, 501 582 889
http://www.kruszynki.strefa.pl/
zbyjak@interia.pl
kruszynki@o2.pl
trosek@interia.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum Nr 1 w Skawinie
ul. Korabnicka 19, 32-040 Skawina

Stowarzyszenie Przyjaciół Grabia
Grabie 92, 32-053 Radziszów
Prezes: Joanna Dudek
Tel. 12 275 72 27

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Placówek Oświatowych  Oświatowych w Borku Szlacheckim
Borek Szlachecki 1, 32-050 Skawina

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie
ul. Kopernika 13, 32-050 Skawina
Przewodniczący: Krzysztof Droździewicz
Tel. 12 276 34 51
www.zste.home.pl
zste@home.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej
Krzęcin 301, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Halina Jaskierna
Tel. 12 270 60 29
http://www.stowarzyszeniekrzecin.110mb.com/
s.p.z.krzecinskiej@gmail.com

Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego BSORW
29-go Listopada 9, 32-050 Skawina

Stowarzyszenie Rodziców oraz Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Daj Nadzieję”
ul. Jana Pawła II  7, 32-052 Radziszów
Prezes: Małgorzata Sermet
Tel. 668 605 267
biuro@dajnadzieje.org
kontakt@dajnadzieje.org

Stowarzyszenie Skawina Jutra
ul. Korabnicka 5a, 32-050 Skawina

Stowarzyszenie „Szkoła Marzeń” w Radziszowie
ul. Szkolna 7, 32-052 Radziszów
Prezes: Irena Zawadzińska
https://pl-pl.facebook.com/StowarzyszenieSzkolaMarzen
http://radziszow.edu.pl/
szkola@radziszow.edu.pl

Stowarzyszenie Techniczne
ul. Piłsudskiego 10, 32-050 Skawina
Prezes: Marek Sanok
Tel. 12 277 85 59
http://st-skawina.pl/
prezes@st-skawina.pl

Towarzystwo Przyjaciół Skawiny
ul. Żwirki i Wigury 23/16, 32-050 Skawina
Przewodniczący: Stanisław Grodecki
tel. 12 276 23 30
www.tps.skawina.pl
tps.skawina@interia.pl

Towarzystwo Wędkarskie w Kopance
Kopanka 127, 32-050 Skawina

Organizacje sportowe

Klub Jeździecki Facimiech
Facimiech 1, 32-051 Wielkie Drogi
Tel. 603 932 024
http://www.kjfacimiech.pl/
facimiech@gmail.com

Klub Sportowo-Turystyczny „Aniwax”
ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 6/15, 32-050 Skawina
Tel. 12 276 78 78, 603 394 332

Klub Sportowy „Optima”
ul. Korabnicka 10 A/17, 32-050 Skawina
Tel. 606 262 218
http://www.optimasport.pl/
optimasport@o2.pl

Klub Wspierania Sportu i Rekreacji „Axis”
ul. Wyrwisko 4, 32-050 Skawina
Prezes: Rafał Sroka
Tel. 501 340 194
axissport@o2.pl
iceman@poczta.onet.pl

Ludowy Klub Sportowy „Borkowianka”
Borek Szlachecki 246, 32-050 Skawina
Prezes: Leszek Lelek
Tel. 12 276 77 92

Ludowy Klub Sportowy „Iskra”
Krzęcin 361, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Jacek Żmuda
http://iskra-krzecin.pl/
iskra.krzecin@gmail.com

Ludowy Klub Sportowy „Powiśle”
Ochodza 173, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Zbigniew Cerek
Tel. 12 270 63 94
www.lkspowisle.futbolowo.pl

Ludowy Klub Sportowy „Pozowianka”
Pozowice 186, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Józef Ciepły

Ludowy Klub Sportowy „Radziszowianka”
Radziszów 153, ul. Skawińska 3, 32-052 Radziszów
Prezes: Anna Płonka
http://www.radziszowianka.pl
lksradziszowianka@interia.eu

Ludowy Klub Sportowy „Rola”
Rynek 8, 32-050 Skawina
Tel. 12 276 86 90

Ludowy Klub Sportowy „Rzozovia”
Rzozów 291, 32-052 Radziszów
Prezes: Władysław Wcisło

Ludowy Klub Sportowy „Trzebol”
Wielkie Drogi 212, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Krzysztof Gworek
http://www.trzebolwielkiedrogi.cba.pl/

Ludowy Klub Sportowy „Wiślanie”
Jaśkowice 251, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Sławomir Adamus

Ludowy Klub Sportowy „Zryw”
Facimiech 42, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Dariusz Chrostek

Miejski Klub Sportowy „Skawinka”
ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050 Skawina
Tel. 12 276 40 56

Miejskie Towarzystwo Sportowe „Piast”
ul. Mickiewicza 52, 32-050 Skawina
Prezes: Leszek Nowak
Tel. 724 927 860
http://www.piastskawina.pl/
info@piastskawina.pl

Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Skawina”
Gimnazjum nr 1 w Skawinie
ul. Witosa 4, 32-050 Skawina
Tel. 12 276 18 82, 12 291 21 96
http://www.gim1skawina.pol.pl/
gimnazjumskawina@poczta.fm
gim1@poczta.fm

Parafialny Klub Sportowy „Cedronka”
Wola Radziszowska 6, 32-053 Wola Radziszowska
Prezes: Stefan Jezioro
Tel. 12 277 22 81, 600 291 829
www.cedronka.pl

Parafialny Klub Sportowy „Milenium”
ul. Kościelna 3, 32-050 Skawina
Prezes: Zbigniew Morawski
Tel. 12 276 32 30
www.pksmilenium-skawina.pl

Parafialny Klub Sportowy „Promień”
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 12, 32-050 Skawina
Prezes: Joanna Grzywa
Tel. 504 129 008

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
ul. Słoneczna 11a/19, 32-050 Skawina
Prezes: Robert Słapczyński
Tel. 12 276 54 04

Skawiński Klub Sportowy Kyokushin Karate
ul. Jagielnia 13, 32-050 Skawina
Tel. 12 276 78 78, 603 394 332
http://www.karateskawina.comule.com/
karate.skawina@gmail.com

Stowarzyszenie Family Cup
Kopanka 133, 32-050 Skawina
Prezes: Piotr Leszczyc-Zielonacki
Tel. 12 415 97 10 wew. 25 lub 24
http://www.familycup.com.pl/index.php
biuro@familycup.com.pl
imprezy@familycup.com.pl

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Dom Siły – Power House”
ul. Żwirki i Wigury 11, 32-050 Skawina
Tel. 12 658 58 18, 519 569 908, 600 701 600
https://pl-pl.facebook.com/pages/Power-House-Skawina/278087415598906
power.house@interia.pl

Stowarzyszenie Miłośników Hokeja w Skawinie
ul. Szkolna 4/2, 32-050 Skawina

Stowarzyszenie Wspierania Sportu i Rekreacji „Skimka”
ul. Wyrwisko 6, 32-050 Skawina
Prezes: Janusz Nowak
Tel. 609 650 615, 508 158 858, 695 058 787, 502 512 556
www.skimka.pl
marzena@skimka.pl
madojanusz@poczta.onet.pl
roman@skimka.pl

Terenowy Klub Sportowy „Skawinka”
ul. Mickiewicza 27, 32-050 Skawina
Prezes: Krzysztof Janusz
Tel. 12 276 24 64
zarzadskawinkatks@gmail.com

Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Piłkarska”
ul. Energetyków 1/207, 32-050 Skawina
Prezes: Grzegorz Kościelniak
Tel. 507 940 387
www.nasza-akademia.com.pl
info@nasza-akademia.com.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka”
Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie im. Kazimierza Wielkiego
ul. Żwirki i Wigury 17, 32-050 Skawina
Prezes: Artur Wątor
Tel. 12 276 38 80, 12 276 00 87, 697 032 731, 695 184 074
http://sp2skawina.pl/
szkola@sp2skawina.pl
zdunsen@vp.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Feniks”
Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
Krzęcin 301, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Janusz Kosek
Tel. 12 256 12 60, 501 149 484
spkrzecin@interia.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Fratres”
Kopanka 62, 32-050 Skawina
Prezes: Norbert Rzepisko
Tel. 12 276 32 24, 664 848 098
http://zpokopanka.edupage.org/
zpo_kopanka@wp.pl
norbert69@op.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”
ul. W. Witosa 4, 32-050 Skawina
Prezes: Adam Mrowiec
Tel. 12 291 21 96, 502-073-699
uksjedynka_skawina@op.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Lajkonik”
Szkoła Podstawowa
ul. Szkolna 7, 32-052 Radziszów
Prezes: Adam Bartusik
Tel. 12 277 22 11

Uczniowski Klub Sportowy „Polon”
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Skawinie
ul. Żwirki i Wigury 17, 30-516 Skawina
Prezes: Grzegorz Gruca
Tel. 12 276 35 77, 501 323 106
wodzu0@poczta.onet.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Zelczynka”
Zelczyna 120, 32-051 Wielkie Drogi
Prezes: Jolanta Franczuk
Tel. 12 270 60 21
http://zelczyna.eu/
spzelczyna@wp.pl
sp@zelczyna.eu


Miasto i Gmina Słomniki

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Słomniki
ul. Wolności 4, 32-090 Słomniki

Organizacje inne

Komitet Społecznej Aktywności
Smroków 52, 32-098 Wężerów
Tel. 12 388 26 11

Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły w Słomnikach
os. Świerczewskiego 2, 32-090 Słomniki

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Kobra” w Ratajowie
Ratajów 38 B, 32-090 Słomniki
Prezes: Teresa Kralka

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polanowicach
Polanowice 39 C, 32-090 Słomniki
Prezes: Jacek Rojek

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Słomniki
ul. Kościuszki 64, 32-090 Słomniki
Tel. 12 388 11 02

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury i Muzyki „Niedźwiadek”
Niedźwiedź 1A, 32-090 Słomniki
Prezes: Piotr Kłosiński
Tel. 889 054 967
stowarzyszenieniedzwiadek@wp.pl

Stowarzyszenie „Piękne Anioły”
Niedźwiedź 151 B, 32-090 Słomniki
Tel. 507 008 050
http://www.piekne-anioly.org/index.html
stowarzyszenie@piekne-anioly.pl

Stowarzyszenie Prywatnych Przedsiębiorców
ul. Kościuszki 6, 32-090 Słomniki
Prezes: Andrzej Zdechlik
Tel. 12 388 15 24

Stowarzyszenie Wspierania Oświaty i Rozwoju Regionu w Smrokowie
Smroków 44 a, 32-090 Słomniki
Przewodniczący: Jerzy Domagała
Tel. 12 388 05 00
smrokow@interia.pl

Towarzystwo Kulturalno-Sportowe w Słomnikach
ul. Wolności 4, 32-090 Słomniki
Prezes: Joanna Antosz
Tel. 12 388 11 49

Organizacje sportowe

Ludowy Klub Sportowy „Cobra”
Remiza OSP, Wężerów 60 a, 32-090 Wężerów
Tel. 505 694 564
http://www.cobraw.cba.pl/
cobraw1@wp.pl

Ludowy Klub Sportowy „Jantar”
Miłocice 55 A, 32-090 Słomniki
Tel. 660 481 600

Ludowy Klub Sportowy „Juvenia”
Prandocin – budynek OSP, 32-096 Prandocin
http://juveniaprandocin.futbolowo.pl/

Ludowy Klub Sportowy „Niedźwiedź”
Niedźwiedź 3, 32-090 Słomniki

Ludowy Klub Sportowy „Słomniczanka”
ul. Kościuszki 80, 32-090 Słomniki
Tel. 12 388 12 13
www.slomniki.futbolowo.pl
slomniczankaslomniki@interia.pl

Ludowy Klub Sportowy „Trątnowianka”
Trątnowice 10, 32-090 Słomniki
Tel. 516 546 762
http://tratnowianka-tratnowice.futbolowo.pl/

Ludowy Klub Sportowy „Victoria”
Remiza Strażacka w Smrokowie, 32-090 Słomniki
Tel. 506 504 459
http://victoria-smrokow.futbolowo.pl/
https://www.facebook.com/VictoriaSmrokow
victoriasmrokow@gmail.com

Międzyszkolne Stowarzyszenie Sportowe w Słomnikach
os. Świerczewskiego nr 2, 32-090 Słomniki
Przewodniczący: Andrzej Boczkowski
Tel. 12 388 11 25

Uczniowski Klub Sportowy „Jadwiga”
Zespół Szkół w Prandocinie
Prandocin 64a, 32-090 Słomniki
Prezes: Artur Tłuszcz
Tel. 12 388 10 03
http://zsprandocin.slomniki.pl/
zsprandocin@interia.pl


Gmina Sułoszowa

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Sułoszowa II
https://pl-pl.facebook.com/pages/Ochotnicza-Stra%C5%BC-Po%C5%BCarna-Su%C5%82oszowa-II/602863456396552

OSP Sułoszowa III
Sułoszowa III 185, 32-045 Sułoszowa
Tel. 12 345 67 89
https://www.facebook.com/RemizaOspSuloszowaIII

Organizacje sportowe

Ludowy Klub Sportowy „Prądnik”
Pieskowa Skała 6, 32-045 Sułoszowa
Prezes: Adam Gardian
Tel. 600 162 585
http://suloszowa.futbolowo.pl/
lkspradnik@op.pl

Ludowy Klub Sportowy „Wielmożanka”
Wielmoża 128, 32-045 Sułoszowa
Prezes: Piotr Pieszczek
Tel. 12 389 72 05
http://wielmozanka-wielmoza.futbolowo.pl/


Miasto i Gmina Świątniki Górne

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Ochojno
Ochojno 114
Tel. 12 270 45 33

OSP Olszowice
Olszowice 191, 32-040 Świątniki Górne
https://pl-pl.facebook.com/OSPOlszowice
olszowice@strazak.com

OSP Rzeszotary
Rzeszotary 642
Tel. 12 270 41 62

OSP Świątniki Górne
ul. Bruchnalskiego 4
Tel. 12 270 43 36

OSP Wrząsowice
ul. Wrzosowa
Tel. 12 270 43 76

Organizacje inne

Stowarzyszenie „Klucz do Muzyki” w Świątnikach Górnych
ul. K. Bruchnalskiego 35, 32-040 Świątniki Górne
Tel. 12 270 89 48
http://www.sm-swiatniki.pl
sekretariat@sm-swiatniki.pl

Stowarzyszenie Obrony Autonomii Samorządu Terytorialnego
ul. Fr. Bielowicza 4, 32-040 Świątniki Górne

Stowarzyszenie Obrony Praw Obywatelskich i Wolności Słowa w Świątnikach Górnych
ul. Różana 15, 32-040 Świątniki Górne

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gminy Świątniki Górne
32-040 Świątniki Górne 223

Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych
ul. K. Brzuchnalskiego 5, 32-040 Świątniki Górne
Prezes: Zofia Popczyńska-Konon
Tel. 12 270 44 39
www.swiatniki-gorne.pl/stowarzyszenie
http://www.swiatniki-gorne.pl/index.php/organizacje-i-stowarzyszenia/stowarzyszenie-przyjaciol-swiatnik-gornych

Stowarzyszenie „Zielone Światło dla Wrząsowic”
ul. Wrzosowa 7, 32-040 Wrząsowice
Prezes: Rafał Stadnik
http://www.wrzasowice.info/
info@wrzasowice.info

Świątnickie Stowarzyszenie „Razem”
ul. Targowa 10, 32-040 Świątniki Górne
Prezes: Waldemar Pawłowski
Tel. 12 270 44 79

Organizacje sportowe

„Automobilklub Południowy”
ul. Graniczna 7, 32-040 Świątniki Górne
Tel. 12 270 47 76, 797 913 139, 509 196 212
http://www.poludniowy.eu/
redakcja@poludniowy.eu

Klub Sportowy Clavia Świątniki Górne
ul. Sportowa 52, 32-040 Świątniki Górne
Tel. 12 423 65 63, 503 386 601, 504 170 540
http://clavia.ovh.org/

https://pl-pl.facebook.com/ksclavia

Ludowy Klub Sportowy „Pasternik”
Ochojno 303, 32-040 Ochojno
Tel. 604 628 144
www.pasternikochojno.pl
pasternikochojnotv@gmail.com

Ludowy Klub Sportowy „Tempo”
Rzeszotary 188, 32-040 Świątniki Górne
Tel. 12 270 45 11
www.lkstemporzeszotary.futbolowo.pl

Ludowy Klub Sportowy „Zielonka” Gamar Wrząsowice
Ul. Sportowa Polanka 16, 32-040 Świątniki Górne
Tel. 12 443 12 43, 608 603 147, 602 123 262
http://www.zielonka-wrzasowice.pl/
admin@zielonka-wrzasowice.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Pogórze”
Zespół Szkół w Świątnikach Górnych
ul. Bruchnalskiego 35, 32-040 Świątniki Górne
Prezes: Wojciech Puskarczyk
Tel. 12 270 50 40, 600 383 273, 510 961 033
https://pl-pl.facebook.com/pages/UKS-Pog%C3%B3rze-%C5%9Awi%C4%85tniki-G%C3%B3rne/308478429197161
http://www.zs-swiatniki.pl/
uks.pogorze@gmail.com


Gmina Wielka Wieś

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Bębło
Bębło, ul. Krakowska 68, 32-089 Wielka Wieś
Prezes: Łukasz Chochół
http://www.beblo.osp.org.pl/
ospbeblo@gmail.com

OSP Będkowice
pl. Rynek 9, 32-089 Będkowice
Prezes: Jacek Gąska
http://www.osp-bedkowice.eu/
osp.bedkowice@interia.pl

OSP Biały Kościół
32-089 Biały Kościół 54
Prezes: Jacek Kowalik
ospbialykosciol@interia.pl

OSP Czajowice
32-089 Czajowice
Prezes: Wiesław Sarota

OSP Giebułtów
ul. Wladysława Hermana 1, 32-085 Giebułtów
Prezes: Andrzej Chrzan
Tel. 12 419 11 78
http://www.ospgiebultow.pl/
ospgiebultow@wp.pl

OSP Modlnica
ul. Św. Wojciecha 60, 32-085 Modlnica
Prezes: Krzysztof  Grudzień
Tel. 12 419 29 84
http://www.ospmodlnica.bho.pl/
ospmodlnica@interia.pl

OSP Modlniczka
ul. Św. Faustyny 5, 32-085 Modlniczka
Prezes: Stanisław Bąbka

OSP Tomaszowice
ul. Krakowska 83, 32-085 Tomaszowice
Prezes: Krzysztof Kwiecień
osptomaszowice@gmail.com

OSP Wielka Wieś
ul. Krakowska 51, 32-089 Wielka Wieś
Prezes: Eugeniusz Żurek
Tel. 12 419 18 19

Organizacje inne

Graal Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci
Modlniczka, Wąwozowa 43, 32-085 Modlnica
Prezes: Magdalena Chaszczyńska
Tel. 12 421 01 63
http://www.graal.org.pl
biuro@graal.org.pl

Porozumienie na Rzecz Mieszkańców Gminy Wielka Wieś
Modlnica, Św. Wojciecha 16, 32-085 Modlnica
Prezes: Henryk Figiel

Stowarzyszenie „Auen Connect” w Wierzchowiu
Wierzchowie 83, 32-089 Wielka Wieś

Stowarzyszenie Folklorystyczne Teatr Regionalny w Modlnicy
ul. Św. Wojciecha 60, 32-085 Modlnica

Stowarzyszenie Irackich Demokratów Zamieszkałych w Polsce
ul. Krakowska 68, 32-085 Modlnica
Prezes: Zijad Raoof

Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina”
ul. Ojcowska 74, 32-089 Prądnik Korzkiewski
Prezes: Andrzej Krztoń
Tel. 501 415 633
http://www.dolina-pradnika.pl/
nasza.dolina@gmail.com

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica”
Będkowice, Rynek 9, 32-089 Wielka Wieś
Prezes: Kazimierz Dobrzański

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic
ul. Kasztanowa 1, 32-089 Czajowice
Prezes: Karol Tucharz
Tel. 12 419 31 08

Stowarzyszenie „Pozytywka”
Tel. 603 998 369
http://pl-pl.facebook.com/Pozytywka.stowarzyszenie

Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Białym Kościele
ul. Krakowska 172, 23-089 Biały Kościół
Prezes: Dariusz Wolak
http://pozytywka.wix.com/gimnazjum
pozytywka72@gmail.com

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga
Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Św. Wojciecha i MB Bolesnej
32-085 Modlnica
Tel. 12 418 77 70

Stowarzyszenie Szansa
ul. Leśna 36, 32-085 Modlnica
Prezes: Adam Szumiec

Stowarzyszenie Szydłówka
39-200 Modlnica 264
Prezes: Tomasz Zytke

Organizacje sportowe

Ludowy Klub Sportowy „Błękitni”
ul. Sportowa 19, 32-085 Modlnica
Prezes: Grzegorz Gil
Tel. 12 419 23 13, 606 957 720
www.blekitnimodlnica.pl
biuro@blekitnimodlnica.pl

Ludowy Klub Sportowy „Jutrzenka”
ul. Sportowa 3, 32-089 Giebułtów
Prezes: Tadeusz Gątkiewicz
Tel. 604 142 891
www.lksjutrzenka.blip.pl

Ludowy Klub Sportowy „Orzeł 1948”
Bębło, ul. Krakowska 68, 32-089 Wielka Wieś
Prezes: Zbigniew Mazela
Tel. 668 824 224
http://orzel1948beblo.futbolowo.pl/

Ludowy Klub Sportowy „Sportowiec”
ul. Wrzosy, 32-085 Modlniczka
Prezes: Franciszek Kozień
Tel. 12 419 24 18, 501 044 618
www.sportowiecm.futbolowo.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Będkowice”
Szkoła Podstawowa w Będkowicach
Ul. Brzozowa 16, 32-089 Wielka Wieś
Prezes: Anna Jarocka-Semow
Tel. 12 419 34 29, 601 447 775
http://spbedkowice.edupage.org/
szkolabedkowice@wp.pl


Gmina Zabierzów

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Brzoskwinia
Brzoskwinia 42, 32-084 Morawica
Prezes: Waldemar Brzoskwinia
Tel. 12 283 90 34
ospwaldek@wp.pl

OSP Rząska
ul. Strażacka 1, 30-199 Rząska
http://www.osprzaska.pl/
osprzaska998@interia.pl

Organizacje inne

Fundacja Edukacja-Rozwój-Środowisko
ul. Szkolna 7, 32-082 Bolechowice

Prezes: Bożena Siekierska
Tel. 507 141 316, 12 285 11 84
http://www.bolechowice.org/
fundacja@bolechowice.org

Fundacja im. Brata Alberta
Radwanowice 1, 32-064 Rudawa
Prezes: ks. Tadeusz Zaleski
Tel. 12 283 90 80, 12 283 87 59, 501 899 924
http://www.albert.krakow.pl/
zarzad@albert.krakow.pl

Fundacja Jewrnalism
ul. Narodowa 142, 32-080 Brzezie
Prezes: Klaudia Klimek
Tel. 510 061 965
http://www.jewrnalism.org/
office@jewrnalism.org
klaudia.klimek@jewrnalism.org

Fundacja Pacis Locus
ul. Leśna 24a, 32-080 Zabierzów
Prezes: Marta Popławska
Tel. 12 258 31 60
http://pacislocus.com/
fundacja@pacislocus.com

Fundacja Salmonidae
ul. Niecała 23, 32-080 Zabierzów
Prezes: Dariusz Skowronek
Tel. 509 688 495
http://www.salmonidae.org/
fundacja@salmonidae.org

Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice
Prezes: Alina Perzanowska
Tel. 12 378 43 58, 606 837 302
http://www.farma.org.pl/
biuro@farma.org.pl

Jurajska Izba Gospodarcza
ul. Kolejowa 38, 32-080 Zabierzów
Prezes: Kazimierz Czekaj
Tel. 12 285 23 75, 12 283 96 72, 509 218 575
http://jig.krakow.pl/index.html
biuro@jig.krakow.pl

Małopolskie Stowarzyszenie Rolników Ekologicznych „Natura”
Karniowice 9, 32-082 Bolechowice
Prezes: Jan Nawieśniak
Tel. 12 285 21 13 wew. 39
http://www.natura.krakow.pl/
natura@natura.krakow.pl

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Człowiek-człowiekowi”
ul. Rodziny Poganów 99d, 32-080 Zabierzów
Tel. 694 416 622
http://www.stowarzyszenie-cc.freehost.pl/
czlowiek_czlowiekowi@interia.eu

Oświatowe Towarzystwo Integracyjne
Radwanowice 1, 32-064 Rudawa
Prezes: ks. Tadeusz Zaleski
Tel. 12 283 83 46, 12 283 90 80 wew. 35
http://integracyjna.org/
szkola@integracyjna.org

Stowarzyszenie „Apetyt na Życie”
ul. Szkolna 2, 32-080 Zabierzów
Prezes: Marek Lichota
Tel. 600 270 882
http://www.apetytnazycie.org/
info@apetytnazycie.org

Stowarzyszenie „Ceramika bez granic”
ul. Rodziny Poganów 1, 32-080 Zabierzów
Prezes: Marita Benke-Gajda
https://www.facebook.com/ceramikabezgranic
ceramikabezgranic@gmail.com

Stowarzyszenie Galseid
ul. Krakowska 1, 32-083 Balice
Prezes: Jan Knapik

Stowarzyszenie „Homini et Terrae”
ul. Kolejowa 38, 32-080 Zabierzów
Prezes: Karolina Bukowczan
Tel. 12 285 23 75
http://www.hominietterrae.pl/
biuro@hominietterrae.pl

Stowarzyszenie Integracji, Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kultury Doliny Rudawy
ul. Kmity 26, 32-080 Zabierzów
Przedstawiciel władz: Agnieszka Pietrzykowska
Tel. 600 070 265
pietrzykowskaa@interia.pl

Stowarzyszenie Małopolska Manufaktura Sztuki
Więckowice, ul. Kasztanowa 5, 32-082 Bolechowice
Przedstawiciel władz: Barbara Łypik-Sobaniec
Tel. 693 591 909, 12 452 15 29
http://malopolskamanufakturasztuki.pl/
barbara.sobaniec@interia.pl

Stowarzyszenie Obserwator Gminy Zabierzów
ul. Gazowa 9, 32-080 Zabierzów
http://obserwator.zabierzowa.pl/

Stowarzyszenie Odnowa Wsi Aleksandrowice
Aleksandrowice 100/8, 32-084 Morawica

Stowarzyszenie „Ostoja Karniowice”
Karniowice, os. XXXV-lecia PRL 10, 32-082 Bolechowice
Prezes: Sabina Starowicz
Tel. 12 285 24 10, 12 285 23 57, 513 060 682
http://ostoja.nstrefa.pl/
ostojakarniowice@op.pl

Stowarzyszenie Porozumienie dla Gminy Zabierzów
ul. Krakowska 175, 32-080 Zabierzów
Tel. 12 285 25 36

Stowarzyszenie Porozumienie Podkrakowskie
Urząd Gminy, ul. Szkolna 2, 32-080 Zabierzów
Przewodniczący: Adam Wójcik
Tel. 781 766 135
http://www.porozumieniepodkrakowskie.pl/
porozumienie.podkrakowskie@wp.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Nielepic „Nasze Nielepice”
Nielepice 155, 32-064 Rudawa
Prezes: Katarzyna Zając
http://www.naszenielepice.pl/
naszenielepice@gmail.com

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zabierzowie „Uśmiech”
ul. Szkolna 50, 32-080 Zabierzów
Prezes: Beata Wartalska

Stowarzyszenie Rozwoju Szczyglic „Integracja”
Szczyglice, ul. Sportowa 38, 32-083 Balice
Przedstawiciel władz: Zbigniew Michalski
Tel. 12 637 92 44
mzszczygjura25@gmail.com

Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „Kuźnia”
os. Parkowe 14/1, 32-083 Balice
Prezes: Irena Smorąg
Tel. 12 285 66 04, 662 369 282
http://kuzniabalice.pl/
zdzislaw.smorag@neostrada.pl

Stowarzyszenie „Vitare”
ul. Krakowska 259 B, 32-080 Zabierzów
Prezes: Radosław Pogan

Towarzystwo Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach
Więckowice, Słoneczna 3, 32-082 Bolechowice
Prezes: Dorota Dąbrowska
Tel. 12 285 20 10
www.dpswieckowice.pl
dpswieckowice@poczta.onet.pl

Organizacje sportowe

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów
ul. Kolejowa 15a, 32-080 Zabierzów
Prezes: Jerzy Kowalik
Tel. 12 378 48 52, 604 188 808, 602 372 406
http://www.akademiakmita.pl/
biuro@akademiakmita.pl

Jurajski Klub Sportowy „Zelków”
Zelków, Jana Pawła II 22, 32-082 Bolechowice
Przedstawiciel władz: Henryk Krawczyk
Tel. 12 285 19 95, 604 439 911
https://pl-pl.facebook.com/JksZelkow
turzak@interia.pl

Klub Kolarski Bike Xtreme
ul. H. Sienkiewicza 72, 32-064 Rudawa
Tel. 12 283 95 80

Klub Sportowy „Dragon”
Szczyglice, ul. Sportowa 52, 32-083 Balice
Przedstawiciel władz: Daniel Mroziński
Tel. 609 29 28 43
daniel_8@poczta.fm

Klub Sportowy „Iskra”
Radwanowice 65, 32-064 Rudawa
Przedstawiciel władz: Zdzisław Krawczyk
Tel. 12 283 88 39, 12 283 84 74
https://pl-pl.facebook.com/iskraradwanowice
Gugus24@op.pl

Klub Sportowy „Shaolin”
ul. Kościelna 4, 32-082 Bolechowice
Prezes: Wojciech Sękara
Tel. 12 285 10 16, 695 741 950
http://www.chow-gar.pl/
info@chow-gar.pl
wojsek@op.pl

Krakowski Klub Samochodowy „Jura Moto Sport”
Kolejowa 38, 32-080 Zabierzów
Tel. 12 283 96 72
http://www.imprezyjurajskie.pl/
biuro@juramotosport.pl

Ludowy Klub Sportowy „Kmita”
ul. Sportowa 2, 32-080 Zabierzów
Przedstawiciel władz: Grzegorz Mytnik
Tel. 12 257 98 05, 606 94 88 94
kmitazabierzow1936@gmail.com

Ludowy Klub Sportowy „Lot-Balice”
ul. Radziwiłłów 24, 32-083 Balice
Przedstawiciel władz: Andrzej Kowalik
Tel. 12 285 61 23
ankowalik@onet.eu

Ludowy Klub Sportowy „Niegoszowianka”
Niegoszowice 113, 32-064 Rudawa
Prezes: Helena Tarkowska
Tel. 12 283 80 98, 666 215 036
http://niegoszowianka.futbolowo.pl/
niegoszowianka@interia.pl

Ludowy Klub Sportowy „Orlęta”
ul. Legionów Polskich 2, 32-064 Rudawa
www.orletarudawatr.futbolowo.pl
http://orletarudawaseniorzy.futbolowo.pl/

Ludowy Klub Sportowy „Wisła-Rząska”
Rząska, ul. Klubowa 2, 30-199 Kraków
Przedstawiciel władz: Michał Jakubowski
Tel. 508 255 033, 606 709 665
michal.jakubowski@interia.pl
szary1313@gmail.com

Stowarzyszenie Klub Triathlonowy „Rycerze Wody – Water Knights”
ul. Kolejowa 15a, 32-080 Zabierzów
Prezes: Michał Kruk
info@waterknights.pl

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Jura Basket”
ul. Malinowa 6, 32-080 Zabierzów
Przedstawiciel władz: Kazimierz Kaim
Tel. 667 909 606
jurabasket@onet.pl

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Sportowy „Topór Aleksandrowice”
Aleksandrowice 133, 32-084 Morawica
Tel. 668 167 822
http://www.ks-topor.prv.pl/
kstopor@o2.pl
kstopor@aleksandrowice.net

Stowarzyszenie Sportowe Ludowy Klub Sportowy „Potok”
Więckowice, ul. Słoneczna 84, 32-082 Bolechowice
Przedstawiciel władz: Tomasz Kaczmarek
Tel. 12 285 29 63
www.wieckowice.pl
biuropotok@wp.pl

Stowarzyszenie Wspierania Sportu Pływackiego w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15a, 32-080 Zabierzów
Przedstawiciel władz: Grzegorz Mytnik
Tel. 606 948 894
www.kmitazabierzow.eu
grzegorz.mytnik@naxel.com.pl

Tenisowy Klub Sportowy „Gem”
ul. Krakowska nr 221 A, 32-080 Zabierzów
Tel. 12 285 31 21

Uczniowski Klub Pływacki „Kmita”
ul. Kolejowa 15a, 32-080 Zabierzów
Prezes: Artur Czerwiec
Tel. 509 536 643
http://kmitazabierzow.eu/
ukp@kmitazabierzow.eu

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Grot”
ul. Szkolna 50, 32-080 Zabierzów
Prezes: Marta Dudek
Tel. 12 285 20 43
http://www.grotzabierzow.pl/
grot.zabierzow@gmail.com
lucznictwo.zabierzow@interia.pl

Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy „Tęcza”
Brzezie, ul. Szkolna 1, 32-080 Zabierzów
Tel. 12 285 11 81, 12 285 41 02
http://spbrzezie.edupage.org/
spbrzezie@poczta.onet.pl

Zabierzowski Klub Kajakowy „Wir”
ul. Kolejowa 26, 32-080 Zabierzów
Prezes: Włodzimierz Ziąbka
Tel. 12 285 27 05, 509 230 279
http://www.wir.zabierzow.pl/
wir@zabierzow.pl


Gmina Zielonki

Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Bibice
Bibice, ul. Dworska 3, 32-087 Zielonki
Prezes: Franciszek Banaś
Tel. 12 285 94 42
http://www.ospbibice.pl/
osp.bibice@gmail.com

OSP Bosutów-Boleń
Bosutów, ul. Leśna 19, 32-086 Węgrzce
Prezes: Stanisław Włudarski
Tel. 12 283 94 22

OSP Garlica Murowana
Garlica Murowana 46, 32-087 Zielonki
Prezes: Tadeusz Trela
Tel. 12 285 09 80

OSP Grębynice
Grębynice 13, 32-088 Przybysławice
Prezes: Marcin Gajewski
Tel. 12 419 45 03
http://grebynice.osp.org.pl/
ospgrebynice@op.pl

OSP Owczary
Owczary, ul. Topolowa 61, 32-088 Przybysławice
Prezes: Stanisław Skwara
Tel. 12 419 49 09

OSP Trojanowice
Trojanowice, ul. Ogrodowa 23, 32-087 Zielonki
Prezes: Ryszard Miroń
Tel. 12 285 00 35

OSP Węgrzce
Węgrzce, ul. A10 nr 18, 32-086 Węgrzce
Prezes: Aleksander Padlik
Tel. 12 285 83 80

OSP Wola Zachariaszowska
Wola Zachariaszowska 115, 32-087 Zielonki
Prezes: Adam Krokosz
Tel. 12 419 47 77
https://pl-pl.facebook.com/pages/OSP-Wola-Zachariaszowska/213737948731319
osp.wola@wp.pl

OSP Zielonki
Zielonki ul. Na Piaski 7, 32-087 Zielonki
Prezes: Andrzej Zając
Tel. 12 285 09 76
http://www.zielonki.osp.org.pl/
straz.zielonki@gmail.com

Organizacje inne

Fundacja im. Marszałka Marka Nawary
Batowice 98, 32-086 Węgrzce
Prezes: Monika Karlińska-Nawara

Fundacja „Ponad Granicami”
ul. C3 16A, 32-086 Węgrzce
Prezes: Małgorzata Wencowska
Tel. 609 055 338

Fundacja Sendzimira
ul. Wiarusa 11/3, 32-087 Zielonki
Prezes: Karolina Maliszewska
Tel. 22 350 67 68
www.sendzimir.org.pl
office@sendzimir.org.pl

Fundacja Socjometr Laboratorium Rozwiązań Społecznych
ul. Ojcowska 15/1, 32-087 Pękowice
Prezes: Paweł Hess
Tel. 609 521 485, 512 251 570
www.socjometr.pl
biuro@socjometr.pl

Fundacja Wspierania Rozwoju Społecznego i Gospodarczego
ul. Długopolska 41, 32-087 Zielonki
Prezes: Artur Nowakowski

Regionalne Towarzystwo Gospodarcze
Korzkiew, 32-087 Zielonki

Stowarzyszenie Andegaweński Poczet Najemny
ul. A2/4, 32-086 Węgrzce
Prezes: Izabela Chorągwicka
https://pl-pl.facebook.com/AndegawenskiPoczetNajemny

Stowarzyszenie „Białe Orły” Bosutów
Bosutów 27, 32-086 Węgrzce
Przewodniczący: Paweł Sokół

Stowarzyszenie Galicja dla Europy
ul. Galicyjska 5, 32-087 Zielonki

Stowarzyszenie im. Karłowicza
ul. Kościuszki 75, 32-087 Bibice
Prezes:  Anna Plewniak
Tel. 12 285 92 53
www.karlowicz.free.art.pl

Stowarzyszenie Koło Integracji Bibic
Bibice Rynek 5, 32-087 Zielonki
Prezes: Lidia Maria Jedlińska
Tel. 791 919 108
http://www.ashka.eu/3/
https://www.facebook.com/integracja.bibice
integracja.bibice@gmail.com

Stowarzyszenie Korzkiew
Korzkiew 3, 32-088 Przybysławice
Prezes: Zbigniew Płachta
www.stowarzyszeniekorzkiew.pl
kontakt@stowarzyszeniekorzkiew.pl

Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Parkowego
ul. Kanadyjska 23 c, 32-087 Zielonki
Prezes: Monika Myszkiewicz

Stowarzyszenie Moje Zielonki
Zielone Jary 42, 32-087 Zielonki

Stowarzyszenie „Muzyczna Korzkiew” w Januszowicach
32-088 Januszowice 54
Tel. 693 439 806
http://www.muzycznakorzkiew.pl/
festiwal@muzycznakorzkiew.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Promocji, Kultury, Oświaty Ostoja
ul. Trojanowska 4, 32-087 Zielonki

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Wola Zachariaszowska, Górna Wieś, Garlica Duchowna, Garliczka, Michałowice III
Wola Zachariaszowska 105, 32-087 Zielonki
Prezes: Robert Jędras
Tel. 12 419 41 04

Stowarzyszenie „Perła Pękowic”
ul. Ojcowska 13, 32-087 Pękowice
Prezes: Bożena Boryczko

Stowarzyszenie Promujące Młodych Artystów
ul. Fiołkowa 19, 32-087 Zielonki
Przewodnicząca: Bogumiła Gizbert-Studnicka
Tel. 12 635 13 23

Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Owczarach
Owczary 125, 32-088 Przybysławice
Prezes: Wiesława Stępień
Tel. 12 419 40 86
dpsowczary@poczta.onet.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Zielonki
ul. Kanadyjska 30, 32-087 Zielonki

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki
ul. Krakowskie Przedmieście 116, 32-087 Zielonki
Prezes: Arnold Kuźniarski
Tel. 602 656 179
www.srgz.zielonki.pl
zielonki@zielonki.pl

Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej „Zachariasz”
Wola Zachariaszowska 115, 32-087 Zielonki
Prezes: Magdalena Lech
Tel. 12 419 40 33
sds_zachariasz@wp.pl
zachariasz1@op.pl

Towarzystwo Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Batowicach
Batowice 1, 32-086 Węgrzce
Prezes: Sendor Grzegorz
Tel. 12 285 70 71
dpsbatowicetowarzystwo@interia.pl

Tradycyjny Oddział C. K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi – Twierdza Kraków
ul. Do Fortu 8, 32-087 Zielonki
Prezes: Komendant Przemysław Jaskólski
Tel. 606 737 104
http://www.jaskolowski.art.pl/fsar2/fsar2.html
fsar2@o2.pl

Organizacje sportowe

Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy „Zielonki”
ul. Galicyjska 15, 32-087 Zielonki
Prezes: Władysław Kućmierczyk
Tel. 12 285 02 47

„Kart-Klub Mado-Polrama”
Węgrzce 247, 32-086 Węgrzce
Tel. 12 285 87 49, 12 285 89 23

Klub Sportowy „Bibiczanka”
Bibice, ul. Lipowa nr 28, 32-087 Zielonki
Prezes: Marcin Krawczyk
Tel. 12 285 91 57, 502 063 326
magda.krawczyk.21@interia.pl

Klub Sportowy „Towarzystwo Sportowe Węgrzce”
ul. B5 lok.1, 32-086 Węgrzce
Tel. 691 747 108

Ludowy Klub Sportowy „Zieleńczanka”
ul. Do Cegielni, 32-087 Zielonki
Prezes: Tomasz Dudek
Tel. 609 252 863
www.zielenczanka.com
t.dudek@interia.eu

Ognisko TKKF Rekreacyjny Rodzinny Klub Jeździecki „Kawalkator”
Węgrzce 1, 32-086 Węgrzce
Tel. 12 542 17 25

Uczniowski Klub Sportowy „Korzkiew”
Zespół Szkół w Korzkwi
Korzkiew 18, 32-088 Przybysławice
Prezes: Jolanta Jurek-Żak
Tel. 12 419 41 09, 663 361 125
http://www.zs-korzkiew.zielonki.pl/
https://www.facebook.com/pages/UKS-Korzkiew/622061794529256
ukskorzkiew@wp.pl
spkorzkiew@op.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Zachariaszek”
Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej
Wola Zachariaszowska 105, 32-087 Zielonki
Prezes: Zbigniew Marszałek
Tel. 12 419 41 04, 605 034 468
http://www.zs-wola-zachariaszowska.zielonki.pl/
zs_wola@gazeta.pl

Związek Strzelectwa Dynamicznego
ul. Do Fortu 8, 32-087 Zielonki
Tel. 501 451 437
http://zsd.org.pl/

ostatnia aktualizacja wykazu: 27.05.2015 r.