RownacSzanse2017

Równać Szanse 2017

2 lutego 2017

image_pdfimage_print

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła nabór diagnoz w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym w ramach Programu „Równać Szanse 2017″ Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Celem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.
O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2017 r., a 30 listopada 2018 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń lub fundacji) z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.
Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikują się laureaci pierwszego etapu) organizacje przygotują plan 15-miesięcznych działań zgodnych z celem konkursu.
Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie mija 14 marca 2017 roku, o godzinie 12:00.

Dla zainteresowanych odbędzie się pięć jednodniowych szkoleń „Jak przeprowadzić diagnozę w Programie Równać Szanse?” w dniach:
11 lutego – Łódź, Poznań
18 lutego – Kraków, Gdańsk
25 lutego – Warszawa
Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne.
Rejestracja na szkolenia odbywać się będzie poprzez elektroniczny formularz.

Zasady konkursu, wzór formularza wniosku, instrukcja wypełniania wniosku, kryteria oceny merytorycznej diagnozy oraz link do zgłoszenia na szkolenie znajdują się na stronie www.rownacszanse.pl.

RownacSzanse2017plakat